,

Czy catering dietetyczny się opłaca?

czy catering dietetyczny sie oplaca e1502285211822 900x370 1

Chcąc odpowiedzieć na pytanie: Czy catering dietetyczny się opłaca? Musimy najpierw znaleźć odpowiedzi na zupełnie inne zagadnienia.

Bardzo często spotykamy się z tym, że osoby zainteresowane cateringiem dietetycznym ostatecznie nie decydują się na zakup ze względu na cenę. Liczmy, że średnio catering to koszt 50 zł dziennie. Jeśli chcecie jednak poznać dokładną kwotę każdej z diety zerknijcie tutaj.

Kupując catering na 5 dni, wydamy więc 250 zł.

Opłacalność cateringu dietetycznego

Pieniądze

Teraz pojawia się ważne pytanie: Ile do tej pory wydawaliście na jedzenie? Czy 250 zł za 5 dni to faktycznie dużo? Załóżmy, że analizujemy sytuację młodego singla w wieku 25-30 lat, wykonującego pracę biurową w standardowych godzinach 8-16, ćwiczącego 2x tygodniowo. Jego zapotrzebowanie kaloryczne wynosi ok. 2000 kcal, ale wiadomo – praca “siedząca” sprzyja podjadaniu. W dodatku gdy koledzy i koleżanki w pracy zamawiają pizzę na wynos, czy po prostu wychodzą na lunch, ten również nie odmawia sobie takiej przyjemności.

Załóżmy, że taki mężczyzna w ciągu tych 5 dni wyjdzie na lunch 2 razy. Pizza w dobrej włoskiej restauracji i napój to koszt 30 zł. Innym razem uda się zjeść taniej, bo mężczyzna skorzystał z oferty lunchowej jednej z restauracji. Zapłacił więc 20 zł. W 2 dni, jedząc tylko 2 dania wykorzystał więc ⅕ budżetu przeznaczonego na 5 dni. Teraz i Wy odpowiedzcie sobie na pytanie, ile wydajecie w ciągu tygodnia w restauracjach, barach, na stacjach oraz jak często zdarza się Wam wyjść po jedną rzecz do osiedlowego sklepu, a wrócić z dziesięcioma. Doliczcie do tego piwo, wino, które z pewnością kupiliście oraz przekąski bo przecież właśnie w TV leci ulubiony film!

Każdy z osobna powinien przeprowadzić taką analizę. My za Was tego nie zrobimy (w przeciwieństwie do jedzenia:)

Czas

Jak wiadomo nie od dziś “czas to pieniądz”. Wszyscy narzekamy na brak czasu. Często zwyczajnie tracimy nastrój, gdy myślimy o kolejnej podróży do supermarketu bo właśnie brakło jajek, sera, ziemniaków czy kurczaka. Do tego przygotowanie 5 posiłków dziennie… Wcześniejsze wstawanie, planowanie zakupów. No i gdzieś tam po drodze zastanawiamy się czy to co sobie przyrządzamy, aby na pewno jest zdrowe? Tracimy w ciągu miesiąca naprawdę sporo czasu na przygotowanie dań, zrobienie zakupów. Między innymi brak czasu sprawia, że często chodzimy do restauracji czy zamawiamy jedzenie z dowozem do domu. A teraz pomyślcie, że tych rzeczy robić nie musicie. Jedzenie czeka na was zawsze rano pod drzwiami mieszkania czy domu ?

Motywacja

Zamówienie cateringu dietetycznego to bardzo często pierwszy krok do realizacji swoich postanowień związanych z poprawą sylwetki, zgubieniem kilogramów czy po prostu przejściem na zdrowy tryb życia.

Zdrowie

W trakcie dorastania – chciał nie chciał – nabieramy złych nawyków żywieniowych. Życie w pośpiechu sprawia, że zamiast przekąsić jabłko zamawiamy hot-doga na stacji, a zamiast szejka bananowo-orzechowego pochłaniamy szklankę kawy czy coli. Nie dbamy o zdrowie bo nie wiemy jak, nie mamy czasu oraz wydaje nam się, że wymaga to ogromnych nakładów finansowych.

Edukacja

Catering dietetyczny to tak naprawdę idealny sposób na poszerzenie swoich horyzontów. Dla kogoś, kto rozpoczyna swoją przygodę ze zdrowym trybem życia, czyli zbilansowanym odżywianiem i treningami jest to rozwiązanie idealne.

Sprawdź nasze diety:

Podsumowanie: Czy catering dietetyczny się opłaca?

Jeżeli bierzemy pod uwagę nasze zdrowie i brak czasu na przygotowanie posiłków to na pewno tak. Pieniądze – tutaj nie narzucamy swojego zdania bo każdy powinien przeprowadzić własny rachunek sumienia, policzyć ile wydaje na jedzenie i skonfrontować to z cennikiem cateringu dietetycznego.

Naszym zdaniem jest przynajmniej jedna rzecz w życiu, na której oszczędzać zwyczajnie nie można – nasze zdrowie. Wszystko inne jest względne. Najlepszym sposobem, by przekonać się o pozytywach cateringu dietetycznego jest dopytanie swoich znajomych czy są z niego zadowoleni lub przeczytanie opinii na Facebooku.

Poznaj naszych ekspertów:

Twoje zdrowie jest naszym priorytetem. Zdajemy sobie sprawę, że każdy organizm reaguje inaczej na różne rodzaje diety. Jeżeli zastanawiasz się, który plan żywieniowy będzie dla Ciebie najlepszy – nie wahaj się skontaktować z nami. Z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem!

Paulina Szczęsna - dietetyczka EatFit Catering

PAULINA SZCZĘSNA – Dietetyk z EatFitCatering.

Paulina to wykwalifikowany ekspert w dziedzinie dietetyki, która swój dyplom Magistra zdobyła na prestiżowym Uniwersytecie Medycznym.

Tel: 730 202 334
mail: kontakt@eatfitcatering.pl

Od początku działalności EatFitCatering jest nieocenionym członkiem naszego zespołu, mającym na celu dostarczanie zdrowych, zbilansowanych posiłków naszym klientom. Jej wiedza o różnych dietach jest bezbłędna, a jej pasja do pomagania klientom w doborze najodpowiedniejszej diety jest niezrównana. Bez względu na to, czy masz specjalne potrzeby żywieniowe, czy po prostu szukasz zdrowego sposobu odżywiania, Paulina jest tu, aby pomóc.

Adam Traczyk - szef kuchni z EatFit Catering

ADAM TRACZYK – Szef kuchni z EatFitCatering.

Adam to kucharz, który swoją pasję do gotowania przekształcił w zawód, stale podnosząc swoje kwalifikacje i doskonaląc umiejętności.

Jego doświadczenie kulinarne jest imponujące – zdobywał je pracując w najlepszych łódzkich restauracjach. Adam jest z nami od 5 lat i w tym czasie stworzył wiele menu, które zaspokoiły nawet najbardziej wymagające gusta naszych klientów. Jego zdolność do łączenia smaków i tworzenia zdrowych, smacznych posiłków sprawia, że jest nieocenionym członkiem naszego zespołu. Kiedy Adam gotuje, możesz być pewny, że otrzymasz posiłek, który jest równie smaczny, co odżywczy.