,

Rowerem przez Łódź, czyli warto pedałować!

rowerem przez lodz 900x370 1

Chociaż obecna pogoda zmienia się już powoli z letniej na jesienną, (aczkolwiek liczymy na to, że wysokie temperatury nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa w Polsce) to nie zmienia to faktu, że nadal możemy jeździć na rowerze. Czemu o tym piszemy?

Inspiracji do powstania tego tekstu przysporzył nam jeden z naszych kolegów z pracy. Od pierwszych cieplejszych dni w tym roku dojeżdża on do siedziby naszej firmy na rowerze. I co ciekawe, na rower nie wydał ani złotówki. Jak to zrobił? Oczywiście, nie ukradł go, sytuacja jest o wiele prostsza.

Chodzi tu oczywiście o Łódzki Rower Publiczny, czyli o system ogólnodostępnych w mieście jednośladów, które można za określoną opłatą wynajmować, by jeździć po naszym pięknym mieście ? Mamy w Łodzi do dyspozycji 148 stacji, na których dostępnych jest 1480 rowerów. Co ważne, pierwsze 20 minut jazdy jest darmowe, natomiast za całą godzinę użytkowania roweru płaci się złotówkę. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku, gdy nie mamy własnego dwukołowca.

Oczywiście nie wspominamy o darmowym rowerze w Łodzi, bo nam za to zapłacili ? Eliminujemy po prostu jedną z wymówek, która może się pojawić, gdy napiszemy, że:

Warto jeździć na rowerze po Łodzi

Co prawda brzmi to jak wyświechtany frazes, ale nie jesteśmy specami od marketingu czy dziennikarzami, którzy dostali zadanie przekonania łodzian do tego, aby przesiąść się z auta na rower. Jesteśmy ludźmi aktywnymi fizycznie, lubimy wszelkie formy sportowej rozrywki, dlatego też napiszemy o walorach jazdy po mieście z perspektywy rowerzysty, a nie czystego teoretyka ?

Poniżej podajemy 4 rzeczy, które możemy zyskać, gdy zaczniemy korzystać z roweru:

  • Możliwość lepszego poznania miasta

Większość z nas porusza się po mieście ściśle wyznaczonymi ścieżkami – z domu na przystanek, z przystanku do pracy i odwrotnie, lub też z domu do auta, z auta do sklepu i odwrotnie. Sytuacji w której możemy poznać bliżej otaczający nas obszar jest coraz mniej. Owszem podczas porannego joggingu możemy poznać okolice, ale zakres odległości jest w tym przypadku dosyć ograniczony. Natomiast gdy zdecydujemy się na podróż rowerem, dostajemy o wiele więcej możliwości do wyboru trasy, po której się poruszamy. Możemy wtedy lepiej poznać miasto i dostrzec więcej szczegółów, które zazwyczaj omijamy. Warto się przekonać jak wiele można się dowiedzieć z takich wypraw

  • Omijamy wszędobylskie korki

Niestety, smutna prawda o naszym mieście jest taka, że jest to jedno z najbardziej zakorkowanych miast w Europie, co gorsza, sytuacja wcale się nie poprawia. Dlatego też zamiast stania w kilometrowych kolejkach aut, my wolimy jednak przemknąć koło nich na jednośladzie. Nie ma nic lepszego niż przemknięcie koło sznur aut z ludźmi w środku.

  • Oszczędność pieniędzy

Jesteśmy świadomi, że nie każda sprawa do załatwienia na mieście nadaje się do tego, aby wsiąść na rower. Ale jednak, gdy większość podróży po mieście odbywamy za pomocą jednośladu, nie wydając nic na bilety lub benzynę, to nasz portfel może się tylko uśmiechnąć. Dodatkowe fundusze na ulubione jedzenie, bilet na mecz czy wyjście do kina jeszcze nikogo przecież nie zasmuciły.

  • Redukcja stresu

Badania wskazują, że wysiłek fizyczny i ćwiczenia potrafią zmniejszyć poziom stresu. Sami też się z tym zgadzamy, wychodząc z siłowni czy schodząc z boiska  mamy wolną głowę od problemów i stresu.  W tym przypadku, chociażby badania fundacji New Economics pokazują, że dojeżdżający do pracy na rowerze mają niższy poziom stresu, niż ich koledzy podróżujący autami i komunikacja miejską. Czy nie fajnie zatem, pedałując po ulicach naszego miasta  zyskać jeszcze trochę spokoju i luzu?

To oczywiście tylko niektóre z plusów jazdy na rowerze, jest ich oczywiście o wiele więcej. Jeśli nie macie w zwyczaju podróżowaniem jednośladem, to mocno do tego zachęcamy. Zdrowie fizyczne i psychiczne tylko na tym zyska (jeśli będziemy na siebie uważać i ubierać się adekwatnie do pogody). A co ma do tego catering dietetyczny w Łodzi? Cóż, odpowiednia dieta to ważna część w procesie odchudzania, ale nie jedyna. Do tego potrzebny jest również odpowiedni wysiłek fizyczny, do którego właśnie zachęcamy.

Poznaj naszych ekspertów:

Twoje zdrowie jest naszym priorytetem. Zdajemy sobie sprawę, że każdy organizm reaguje inaczej na różne rodzaje diety. Jeżeli zastanawiasz się, który plan żywieniowy będzie dla Ciebie najlepszy – nie wahaj się skontaktować z nami. Z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem!

Paulina Szczęsna - dietetyczka EatFit Catering

PAULINA SZCZĘSNA – Dietetyk z EatFitCatering.

Paulina to wykwalifikowany ekspert w dziedzinie dietetyki, która swój dyplom Magistra zdobyła na prestiżowym Uniwersytecie Medycznym.

Tel: 730 202 334
mail: kontakt@eatfitcatering.pl

Od początku działalności EatFitCatering jest nieocenionym członkiem naszego zespołu, mającym na celu dostarczanie zdrowych, zbilansowanych posiłków naszym klientom. Jej wiedza o różnych dietach jest bezbłędna, a jej pasja do pomagania klientom w doborze najodpowiedniejszej diety jest niezrównana. Bez względu na to, czy masz specjalne potrzeby żywieniowe, czy po prostu szukasz zdrowego sposobu odżywiania, Paulina jest tu, aby pomóc.

Adam Traczyk - szef kuchni z EatFit Catering

ADAM TRACZYK – Szef kuchni z EatFitCatering.

Adam to kucharz, który swoją pasję do gotowania przekształcił w zawód, stale podnosząc swoje kwalifikacje i doskonaląc umiejętności.

Jego doświadczenie kulinarne jest imponujące – zdobywał je pracując w najlepszych łódzkich restauracjach. Adam jest z nami od 5 lat i w tym czasie stworzył wiele menu, które zaspokoiły nawet najbardziej wymagające gusta naszych klientów. Jego zdolność do łączenia smaków i tworzenia zdrowych, smacznych posiłków sprawia, że jest nieocenionym członkiem naszego zespołu. Kiedy Adam gotuje, możesz być pewny, że otrzymasz posiłek, który jest równie smaczny, co odżywczy.