Jakie wyróżniamy rodzaje diet?

Ostatnimi czasy, coraz więcej osób interesuje zdrowy tryb życia, a co za tym idzie – różnego rodzaju diety. Powinna być ona odpowiednio dostosowana do danej osoby, ponieważ diety odchudzające i nie tylko, są bardzo zróżnicowane pod wieloma względami. A dokładniej mówiąc, różni je od siebie kaloryczność, witaminy oraz składniki odżywcze. Człowiek ma różne potrzeby w zależności od wieku, wykonywanej pracy, aktywności w ciągu dnia, a także płci. Jest to na tyle istotne, gdyż potrzeby te mogą być naprawdę różne. Problemem do dobrania odpowiedniej diety jest także występująca alergia lub schorzenie, przy którym zaleca się wykluczenie niektórych produktów spożywczych. Jeśli interesuje Państwa ten temat zapraszamy do przeczytania informacji, które znajdują się poniżej.

Diety eliminacyjne – czyli jakie?

Termin ten znany jest od wielu lat, przez co warto objaśnić, na czym ona polega oraz co zakłada. Przykładowa dieta tego typu ma za zadanie wykluczyć z posiłków określone składniki, które nie mogą być spożywane przez daną osobę z różnych powodów, może to być spowodowane alergią na dane produkty spożywcze lub po prostu z innego powodu chce się z nich zrezygnować. Dieta ta, będzie wymagała większego zaangażowania i uwagi ze strony osoby, która na nią przechodzi, ponieważ zrezygnowane z danych składników może okazać się nieco trudne. Przykładowe diety eliminacyjne mają za zadanie zastąpić odrzucone produkty innymi tak, aby nadal dostarczać organizmowi cennych składników odżywczych, które są niezbędne. Jeśli nie zastosuje się odpowiednich zamienników, wówczas można pogorszyć swój stan zdrowia, a nawet stworzyć zagrożenie dla swojego życia.

Dietą eliminacyjną określa się między innymi taką, która pozbawiona jest produktów pochodzenia zwierzęcego, jest to często spowodowane osobistymi lub religijnymi przekonaniami. W przypadku alergii, przejście na ten typ diety ma na celu potwierdzenia źródła problemu, a mianowicie alergenu, który uczula. Trzeba jednak pamiętać o tym, że takie działanie najlepiej skonsultować z odpowiednim specjalistą, ponieważ dzięki temu można uniknąć niebezpiecznych konsekwencji z powodu niedoboru składników zawartych w danym produkcie.

Do diet eliminacyjnych zalicza się także weganizm dieta ta jest bardzo wymagająca co do doboru odpowiednich składników, jednak Nasza dieta pudełkowa Kraków, czy też równie dobra dieta pudełkowa Katowice jest w stanie sprostać nawet bardzo wymagającym klientom. Jeśli chcesz możesz przeczytać na naszej stronie między innymi o tym, jak najlepiej powinna być dobrana dieta wege, a także dieta bez glutenu i laktozy.

Jakie rodzaje diety znajdziesz u nas?

Nasz catering dietetyczny zawiera kilka diet, dzięki którym przejście na odpowiednią dietę jest możliwe. Wyróżnić można dietę light, która inaczej nazywana jest dietą odchudzającą. Składa się na nią odpowiednio skomponowany jadłospis fit, który wpływa pozytywnie na spadek masy ciała. Posiłki są niezwykle lekkie, smaczne, a dodatkowo pozwalają zgubić zbędne kilogramy. Taka dieta fit jadłospis ma układany z takich składników, które przyspieszą proces odchudzania.

Znajdzie się również catering dietetyczny menu jego zawiera odpowiedni zasób kalorii, który będzie wystarczający dla sportowców. Takie menu na diecie tego typu jest dla tych, którzy praktykują aktywny tryb życia, a co za tym idzie, muszą mieć bogate menu fit, by zapewnić wystarczające pokłady energii na cały dzień. Dieta przykładowa supersport pozwala na dostarczenie organizmowi protein, węglowodanów oraz tłuszczy nienasyconych, które pozytywnie wpływają na budowę mięśni.

Przykladowa dieta, którą można u nas uzyskać to również ta, która nie zawiera mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Do wyboru mają Państwo dietę wegetariańską, która jest świetnym wyborem dla tych, którzy nie spożywają dań mięsnych. Jest ona dostępna w dwóch wariantach, a mianowicie Veggie lub Veggie+Fish, czyli dieta wegetariańska, która nie wyklucza z jadłospisu ryb. Każda z nich jest bogata w białka roślinne, nabiał, świeże warzywa i owoce, które bez większych problemów dostarczą organizmowi odpowiednich składników odżywczych. Oprócz tych wersji przygotowaliśmy odpowiednie menu catering dietetyczny zawierający pełnowartościowe posiłki dla wegan. Jest on skomponowany w taki sposób, by wykluczyć produkty pochodzenia zwierzęcego całkowicie i uzupełnić je w postaci zamienników, które pozwolą utrzymać stan zdrowia na odpowiednim poziomie.

Jeśli jesteś alergikiem znajdziesz przykłady diet, które wykluczają produkty wywołujące alergię. Taka dieta rodzaje może mieć naprawdę różne, jednak do najbardziej popularnych należy ta pozbawiona laktozy i glutenu. Jest przeznaczona dla osób, których organizm silnie reaguje po spożyciu posiłków, które je zawierają. Można takie typy diet urozmaicić o wersję odchudzającą lub inną, która dodatkowo pozwoli na utrzymanie odpowiedniej formy. Gdy cierpisz na cukrzycę, przy pomocy naszego cateringu dietetycznego znajdziesz przykladowe diety, które świetnie spiszą się u diabetyków, a co najważniejsze unormują poziom cukru we krwi.

Możesz wybrać fit menu w postaci diety Low Carb, której niska zawartość węglowodanów daje energii na cały dzień i wpływa pozytywnie na zdrowie. Swoją dietę pudełkową znajdą u nas także Ci najmłodsi. Jest to pełnowartościowa, zdrowa dieta menu odpowiednio skomponowane będzie w stanie zapewnić dziecku wystarczającej ilości witamin i minerałów oraz pozwali mu prawidłowo się rozwijać.

Gdy bliższa jest Ci dieta pudełkowa Gdańsk lub równie często wybierana dieta pudełkowa Warszawa jest to również możliwe, ponieważ nasze posiłki stały się popularne również w tych miastach. Natomiast w sytuacji, gdy dieta pudełkowa Gdynia jest Ci bliższa, również dowieziemy Ci posiłki na cały dzień.

Nasza dieta z dowozem osiąga szeroki zasięg, dzięki czemu bez problemu i w szybkim tempie pod Twoje drzwi zostanie dostarczona dieta pudełkowa Wrocław, a także dieta pudełkowa Łódź, ponieważ pomyśleliśmy również o mieszkańcach tego miasta.

Dlaczego warto wybrać Eat Fit Catering?

Odpowiednia dieta pudełkowa jadłospis powinna mieć dostosowany indywidualnie, zważając na potrzeby danej osoby, która go zamawia. Można w prosty i szybki sposób zamówić próbny catering, dzięki któremu dowiesz się, czy będzie Ci on odpowiadał. Przykładowa dieta pudełkowa przepisy ma ułożone na cały tydzień, przez co dowiesz się jakie posiłki będą dostarczane do Ciebie w określonych dniach. Dodatkowo wybrana dieta pudełkowa menu może mieć dobrane pod Twoje preferencje smakowe. Po uzgodnieniu z nami wykluczone mogą zostać dane produkty, których nie możesz spożywać z różnych powodów, i właśnie dlatego diety rodzaje mają naprawdę różne, by można było dobrać taką, która spełni Twoje oczekiwania i zadba o Twoje zdrowie. Jeśli nie wiesz jaka powinna być Twoja dieta kalkulator w kilka sekund Ci ją dobierze bez większych problemów.

Jeśli zainteresowała Cię któraś dieta pudełkowa, możesz w przeciągu kilku minut zamówić catering dla dzieci i nie tylko, ponieważ dieta dla diabetyka znajduje się także w naszej ofercie. Naszą specjalnością jest także dieta dla sportowca i light catering, więc jeśli jesteś zainteresowany/a, odezwij się do nas!