Dieta 1800 kcal – czy odpowiednia dla każdego?

dieta 30 900x370 1

Zdrowy tryb życia staje się coraz bardziej popularny zarówno u osób młodych jak również starszych. Wynika to przede wszystkim z chęci wprowadzenia zmian w swoim organizmie. Poprawa zdrowia to tylko jeden z czynników, który zachęca do zmiany nawyków żywienia. Drugi jest związany ze sferą wizualną, która poniekąd oddziałuje również na psychikę. Niestety częstym powodem kompleksów jest właśnie sylwetka. Najczęstszym problemem jest nadmierna ilość kilogramów. Nadwaga oraz otyłość powodują, że zarówno codzienne funkcjonowanie jest nieco utrudnione jak również pojawia się brak pewności siebie. W takich okolicznościach niezbędna jest reakcja aby nie doszło do poważnych komplikacji właśnie jeśli chodzi o zdrowie. Osoby grubsze są bardziej narażone na problemy z sercem czy cukrzycę.

Diety 1800 kcal stają się tutaj wariantem bardzo chętnie wybieranym właśnie z racji na możliwość uzyskania oczekiwanych efektów. Dla niektórych osób taka dieta może wydawać się bardzo wymagająca. Oczywiście nie da się ukryć, że zmiana swojego dotychczasowego modelu żywienia może okazać się kłopotliwa. Ciężko jest zrezygnować ze swoich ulubionych przekąsek. Należy jednak wiedzieć o tym, że żywność przetworzona mimo, iż cieszy się dość dobrym smakiem nie przynosi żadnych pożytecznych aspektów dla organizmu, a wręcz przeciwnie. Duża zawartość chemii i tłuszczu powoduje, że bardzo łatwo jest przytyć. W związku z tym jadłospis 1800 kcal jest konieczny aby powrócić do prawidłowego funkcjonowania.

1800 kcal dziennie – czy jest to wystarczająca ilość?

Wprowadzenie diety to zawsze aspekt, do którego dobrze jest podejść holistycznie. Model żywienia będzie przecież różnił się w zależności od indywidualnych preferencji ale także oczekiwań co do tego jaki efekt chce się wypracować. Duże znaczenie w tym kontekście będzie odgrywało dzienne zapotrzebowanie. Jest to czynnik, w którego skład wchodzi podstawowa przemiana materii oraz dodatkowa wynikająca z aktywności fizycznej. Te dwie części budują zapotrzebowanie kaloryczne czyli nic innego jak ilość kalorii jaka powinna być spożywana w ciągu dnia. Dieta 1800 może dla jednego doprowadzać do procesu odchudzania. U innych natomiast może sprawiać, że nie zmieni się nic.

W kontekście efektów jakie może przynieść dana dieta duże znaczenie odgrywa deficyt oraz nadwyżka kaloryczna. W przypadku deficytu ogranicza się stopniowo ilość spożywanych kalorii, dzięki czemu dochodzi do procesu chudnięcia. W odwrotnej sytuacji jeśli ktoś je więcej niż powinien to będzie dochodziło do tycia. Oznacza to, że jedna dieta 1800 kcal jadłospis może tak naprawdę przynosić zupełnie inne efekty. Będzie to także w bezpośredni sposób związane z wagą początkową danej osoby, wzrostem, regularnością oraz aktywnością fizyczną. Najczęściej z diety rezygnują osoby, które uważają, że dania są monotonne. To właśnie jeden z powodów, dla których dieta zawsze musi być ciekawa tak aby osoby na niej będące z utęsknieniem czekały na kolejny posiłek.

Catering dietetyczny 1800 kalorii

Jakich zasad nie należy łamać będąc na diecie?

Utrzymanie się postanowień w każdej kwestii bywa problematyczne dlatego też bardzo pomocne w takich sytuacjach jest stworzenie sobie zasad jakich pod żadnym pozorem nie należy łamać. U osób będących na diecie do najważniejszych można zaliczyć następujące warianty:

  • Zadbanie o to aby dzienny rozkład kalorii został podzielony na 3-5 mniejszych posiłków. Istotne jest aby zachować między nimi podobny czas odstępu. Będzie to wpływało na zachowanie energii na cały dzień i mniejsze ryzyko powstawania głodu
  • Nawodnienie organizmu – jest to czynnik, o którym bardzo duża część osób zapomina. Przyjmuje się, że prawidłową normą jest około 2 litry wody dziennie. Osoby aktywnie fizycznie powinny jej spożywać znacznie więcej
  • 1800 kcal dieta musi w pełni ograniczać niezdrowe przekąski zarówno słodkie jak również słone. Przetworzona żywność wiąże się zazwyczaj z bardzo dużą ilością kalorii, które to w żaden sposób nie przekładają się na zdrowie naszego organizmu
  • Wprowadzenie do jadłospisu produktów pełnoziarnistych czyli źródła błonnika. Jest to substancja, która zapewnia bardzo dużą sytość ale jednocześnie dba o to, aby jelita pracowały w prawidłowy sposób
  • Dzienny jadłospis powinien składać się także z 5 porcji warzyw oraz owoców. Świetnie sprawdzą się tutaj zielone warzywa oraz cytrusy, które są najlepszym źródłem witamin oraz minerałów. Można podawać je surowe bądź tworzyć z nich pyszne soki
  • Regularność – w celu wypracowania najlepszych efektów istotne będzie trzymanie się diety w kontekście tygodniowym. Pomocne mogą okazać się w tym przypadku różnego rodzaju aplikacje, dzięki którym można kontrolować ilość spożywanych kalorii
  • Przykładowa dieta 1800 kcal powinna w pełni ograniczać używki. Alkohol nie dość, że zawiera dużą ilość kalorii to sprzyja podjadaniu.

Indywidualna dieta przy różnych dolegliwościach

Dieta 1800 kcal jadłospis na 7 dni to nie jedna uniwersalna wersja diety. Istnieje bardzo dużo osób, które to borykają się z różnego rodzaju chorobami ale także dolegliwościami, które to uniemożliwiają jedzenie niektórych potraw czy artykułów spożywczych. Nie jest to jednak powód, przez który należy rezygnować z efektów. W takich sytuacjach dobrze jest odwiedzić dietetyka, który to pomoże stworzyć dietę adekwatną do danych oczekiwań. W przypadku osób borykających się z nietolerancjami taka dieta będzie wykluczała konkretny składnik. Podobnie sytuacja będzie wyglądała jeśli ktoś będzie chciał się zdecydować na opcje wegetariańską. Tutaj dobrze jest pamiętać o tym, że taka dieta musi zawierać mimo wszystko prawidłową ilość białka.

Jakie artykuły spożywcze warto jest wprowadzić do swojego jadłospisu?

Dieta 1800 kcal efekty pokażą się jeśli dieta będzie atrakcyjna pod wieloma aspektami. Tworząc jadłospis dla siebie bardzo ważne jest to aby wprowadzić do niego artykuły wchodzące w skład różnych wartości odżywczych – węglowodanów, tłuszczy oraz białka. Połączenie wszystkich tych wariantów spowoduje, że do organizmu będą trafiać niezbędne do funkcjonowania witaminy oraz minerały. Menu musi zatem opierać się zarówno na nabiale – dobrej jakości serach, produktach mlecznych czy mięsie o niskotłuszczowym składzie. Jeśli chodzi o tłuszcze to polecany jest olej lniany czy siemię, gdyż bogate jest w kwasy tłuszczowe Omega – 3. W kontekście samych węglowodanów to mogą być to makarony, kasze, ryż oraz produkty pełnoziarniste. Dobrze jest sprawdzać skład czy opiera się on na zdrowych składnikach i pozbawiony jest dużej zawartości tłuszczu.

Dieta 1800 kcal

Jak długo po wprowadzeniu diety widać pierwsze efekty?

Dieta 1800 kcal dla mężczyzn czy warianty dla kobiet są bardzo chętnie wybierane przez odbiorców. Zawsze jednak od momentu ich wprowadzenia do codzienności oczekuje się pierwszych efektów. Wszystko to jest kwestią indywidualną i z pewnością nie należy się porównywać do innych osób, ponieważ każdy organizm działa inaczej. Kluczową rolę będzie odgrywał moment z jakiego się startuje oraz jaki efekt chce się uzyskać. W niektórych przypadkach trzeba poczekać tydzień, a w innych miesiąc aby pierwsze rezultaty stały się satysfakcjonujące. Podczas wszelkich zmian dobrze jest też na bieżąco kontrolować nie tylko swoją wagę ale także wymiary. Najlepiej jest wykonywać pomiary dwa razy w miesiącu w podobnych odstępach czasu.

Dieta redukcyjna 1800 kcal to jeden ze sposobów na to jak zadbać o swoją sylwetkę ale nie jedyny. Podczas codziennego funkcjonowania bardzo duże efekty jest w stanie przynieść wprowadzenie aktywności fizycznej do swojego życia. Wiele osób rezygnuje z tego tłumacząc się natłokiem obowiązków i do tego brakiem czasu. Nie jest to jednak wystarczająca wymówka jeśli chodzi o zdrowie i dobre samopoczucie. Czasem zupełnie wystarczające może okazać się samo spacerowanie czy jazda na rowerze. Dla fanów bardziej wymagających rozrywek znajdą się także inne dyscypliny. Konieczne jest jednak zatroszczenie się o prawidłową technikę tak aby nie doszło do niebezpiecznych kontuzji. Tu przydatna może stać się wiedza wykwalifikowanych trenerów.

Dieta 1800 kcal proste przepisy dla każdego

Istnieje wiele osób, które nie są fanami gotowania ani szukania różnego rodzaju przepisów. Nie jest to jednak powód, przez który konieczne staje się zrezygnowanie z oczekiwanych efektów. Odkąd na rynku pojawił się catering 1800 kcal można posiadać naprawdę atrakcyjne żywienie. Wynika to z faktu, że dieta pudełkowa 1800 kcal jest w pełni przygotowywana przez zespół dietetyków oraz kucharzy. Praktyce oznacza to, że osoba zamawiająca wcale nie musi przejmować się całym tym procesem. W kuchni będzie znajdował się zatem tylko gotowy zestaw oraz woda. Nie trzeba chodzić na zakupy, gotować a potem sprzątać. Oszczędza się tym samym ogromną ilość czasu, którą można spożytkować na odpoczynek czy też swoje ulubione zajęcia. Dużą zaletą takiego wariantu jest również to, że można dopasować rodzaj diety adekwatnie do swoich oczekiwań. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że tak dużo osób korzysta z tej opcji.

Poznaj naszych ekspertów:

Twoje zdrowie jest naszym priorytetem. Zdajemy sobie sprawę, że każdy organizm reaguje inaczej na różne rodzaje diety. Jeżeli zastanawiasz się, który plan żywieniowy będzie dla Ciebie najlepszy – nie wahaj się skontaktować z nami. Z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem!

Paulina Szczęsna - dietetyczka EatFit Catering

PAULINA SZCZĘSNA – Dietetyk z EatFitCatering.

Paulina to wykwalifikowany ekspert w dziedzinie dietetyki, która swój dyplom Magistra zdobyła na prestiżowym Uniwersytecie Medycznym.

Tel: 730 202 334
mail: kontakt@eatfitcatering.pl

Od początku działalności EatFitCatering jest nieocenionym członkiem naszego zespołu, mającym na celu dostarczanie zdrowych, zbilansowanych posiłków naszym klientom. Jej wiedza o różnych dietach jest bezbłędna, a jej pasja do pomagania klientom w doborze najodpowiedniejszej diety jest niezrównana. Bez względu na to, czy masz specjalne potrzeby żywieniowe, czy po prostu szukasz zdrowego sposobu odżywiania, Paulina jest tu, aby pomóc.

Adam Traczyk - szef kuchni z EatFit Catering

ADAM TRACZYK – Szef kuchni z EatFitCatering.

Adam to kucharz, który swoją pasję do gotowania przekształcił w zawód, stale podnosząc swoje kwalifikacje i doskonaląc umiejętności.

Jego doświadczenie kulinarne jest imponujące – zdobywał je pracując w najlepszych łódzkich restauracjach. Adam jest z nami od 5 lat i w tym czasie stworzył wiele menu, które zaspokoiły nawet najbardziej wymagające gusta naszych klientów. Jego zdolność do łączenia smaków i tworzenia zdrowych, smacznych posiłków sprawia, że jest nieocenionym członkiem naszego zespołu. Kiedy Adam gotuje, możesz być pewny, że otrzymasz posiłek, który jest równie smaczny, co odżywczy.