Dieta 1600 kcal – kto powinien ją wprowadzić?

dieta 21 900x370 1

Posiadanie atrakcyjnej sylwetki jest istotnym aspektem dla większości osób. Czynnik ten w bezpośredni sposób wpływa na samopoczucie oraz pewność siebie. Każdy chce prezentować się dobrze niezależnie od okoliczności i jest to jeden z ważniejszych powodów dla których zmiany są wprowadzane. Ciało kształtuje się cały czas jednak ludzie mają na to bezpośredni wpływ wieloma czynnikami. W pierwszej kolejności dobrze jest wspomnieć o diecie. Jest to element codziennego funkcjonowania, który u wielu osób nie jest najlepiej prowadzony. Jest to często związane z brakiem czasu albo lenistwem. To właśnie dlatego tak duża liczba osób sięga po gotową, przetworzoną żywność. Poza dobrym smakiem nie posiada ona w sobie żadnych drogocennych składników, a wręcz przeciwnie. Opiera się w zdecydowanej większości na chemii, która osłabia organizm.

Dieta 1600 kalorii jest jedną z opcji jaką wprowadza się do swojej codzienności dążąc do zgubienia zbędnych kilogramów. To właśnie otyłość czy nadwaga jest częstym powodem tego, że sylwetka nie wygląda atrakcyjnie. Tego typu dolegliwości nie pozostają również bez echa dla zdrowia. Długo utrzymujące się otłuszczenie organizmu wpływa na zwiększenie ryzyka występowania groźnych chorób jak miażdżyca czy cukrzyca. W związku z tym tak ważne jest aby zareagować w porę. Najlepszym rozwiązaniem jest to aby zapobiegać takim efektom niż żeby później musieć się leczyć. 1600 kalorii dziennie jest w stanie wspomóc utrzymywanie prawidłowej masy ciała. Zanim wprowadzi się dietę warto jednak zastanowić się nad tym czy jest do adekwatna do potrzeb dieta.

Dieta 1600 kcal jadłospis na 7 dni, a zapotrzebowanie kaloryczne

Duża część osób nie ma zbyt dużego doświadczenia jeśli chodzi o kwestie jaką jest dietetyka. Jest to dziedzina, która skupia w sobie bardzo dużą wiedzę, dzięki której można dbać o swoją sylwetkę oraz ciało od wewnątrz. Dla przeciętnej osoby nie jest to bardzo potrzebne, chyba że właśnie chce wprowadzić jakieś zmiany do swojej diety. Zmiana dotychczasowych nawyków żywienia nigdy nie jest łatwa. Chcąc nieco zagłębić się w tym temacie warto jest poznać czym jest zapotrzebowanie kaloryczne i w jaki sposób oblicza się. Otóż jest to ilość kalorii jaka powinna być dostarczana organizmowi, aby uzyskiwał on energię i siłę na cały dzień. Głównym źródłem są węglowodany jednak dieta 1600 nie powinna wykluczać także białka oraz tłuszczy. W celu poznania wartości jaka jest niezbędna do utrzymania masy wystarczy znaleźć na internecie kalkulator dietetyczny.

Kolejną informacją, która może okazać się przydatna podczas całego procesu chudnięcia jest to czym jest deficyt kaloryczny. Jest to czynnik, który w bezpośredni sposób decyduje o tym czy chudniemy czy nie. Uzyskuje się go jeśli odejmie się od swojego zapotrzebowania kalorycznego pewną sumę kalorii. Będzie to oznaczało, że będziemy jeść mniej niż jest to nam potrzebne dlatego też będzie dochodziło do gubienia kilogramów. W takich okolicznościach jadłospis 1600 kcal powinien być stworzony w taki sposób aby dokładnie określać ilość spożywanych kalorii. Do tworzenia dań może okazać się przydatna specjalna waga kuchenna aby odmierzać poszczególne składniki. To właśnie złe oszacowanie ilości spożywanych kalorii może okazać się głównym powodem do tycia.

Dieta 1600 kcal

Kryteria, które mogą okazać się pomocne w trakcie chudnięcia

Duża część osób ma problem z utrzymaniem zasad diety. Jest to całkowicie naturalne, gdyż każdemu ciężko przychodzi zmienianie czegoś w swoich nawykach żywienia. Szczególnie kłopotliwe może być to w sytuacji, gdy do tej pory sięgało się po dowolne przekąski i nie zastanawiało się nad tym co się właściwie je. Wówczas poniższe zasady mogą pomóc z powrocie na prawidłowy tor żywienia:

  • Dieta 1600 kcal jadłospis powinna w pełni wykluczać objadanie się między posiłkami. Bardzo częstym błędem jaki pojawia się w trakcie stosowania diety jest to, że niektórzy sięgają po przekąski w sytuacjach stresowych bądź w nocy
  • Niezbędne jest zadbanie o utrzymywanie podobnych odstępów czasowych między posiłkami. Jest to aspekt, dzięki któremu możliwe stanie się zabezpieczenie przed głodem, który mógłby pojawić się nagle i skusić do sięgnięcia po niezdrowe przekąski
  • W daniach muszą znajdować się zarówno owoce jak i warzywa. Charakteryzują się one wysoką sytością, a przy tym nie dostarczają zbyt dużej ilości kalorii
  • Konieczne jest wykluczenie w pełni jedzenia przetworzonego czyli wszelkiego rodzaju słonych przekąsek, dań Fast-food czy też słodyczy
  • Dieta 1600 kcal przepisy nie powinny zawierać w sobie wysokiej zawartości cukru. Przed przystąpieniem do gotowania dobrze jest sprawdzić skład danych artykułów spożywczych
  • Bardzo ważne jest całkowite wykluczenie używek. Zarówno picie alkoholu jak również palenie papierosów źle oddziałują na pracę organizmu, a do tego mogą opóźniać cały proces chudnięcia
  • W diecie powinien znaleźć się błonnik oraz tłuszcze dobrego pochodzenia. Taki komplet przyczyni się do zdecydowanie lepszej przemiany materii
  • Ostatni posiłek powinien odbywać się na około 2 godziny przed pójściem spać
  • Ważne jest dostarczanie do organizmu około 2 litrów wody dziennie, chyba że w ciągu dnia wykonywana jest aktywność fizyczna to więcej.

Dieta 1600 kcal efekty – kiedy można ich oczekiwać?

Zmieniając swoje nawyki żywienia pierwszym tematem, który interesuje większość są rezultaty. Należy mieć tu jednak na uwadze fakt, że jest to kwestia całkowicie indywidualna i będzie zależała od tego z jakiego miejsca startuje się. U osób grubszych zauważalna będzie znacznie szybsza utrata masy, co będzie związane z większą różnicą kalorii ale także faktem, że w pierwszych tygodniach schodzi również zatrzymana woda. Dla niektórych osób diety 1600 kcal mogą również nie przynieść żadnych efektów. Będzie to miało miejsce, w przypadku gdy 1600 kalorii jest dziennym zapotrzebowaniem danej osoby. Wówczas dojdzie po prostu do utrzymania masy. Jest to znak, że jeśli chce się schudnąć konieczne jest zmniejszenie liczby kalorii bądź wprowadzenie aktywności fizycznej.

Dieta to kwestia, która zawsze powinna być analizowana w sposób indywidualny. Mało osób o tym pamięta jednak jest to jedyny sposób na to, aby uzyskać oczekiwany efekt. Istotne jest tutaj to, że drastyczne zmiany kalorii mogą stać się również niebezpieczne. Kobiety, które zjadają zbyt małą ilość kalorii często zauważają u siebie zaburzenia hormonalne, które mogą objawiać się opóźnieniem miesiączki czy innymi dolegliwościami. Wszystko to będzie zależeć od tego czy konkretna liczba kalorii sprawi, że do organizmu będą trafiać wszystkie wartości odżywcze oraz minerały i witaminy.

Co jeść będąc na diecie?

Dieta 1600 kcal jadłospis na tydzień zawiera już odpowiednią ilość kalorii, z której to można stworzyć naprawdę atrakcyjne przepisy. W takich jadłospisach powinna znaleźć się z pewnością duża ilość zielonych warzyw takich jak szpinak, szparagi czy brukselka. Dobrym rozwiązaniem będzie wprowadzenie także soków ze świeżych owoców czy też dobrej jakości nabiału. Znajduje się on pod postacią chudego mięsa, dobrych serów czy jogurtów. Ponadto nie należy zapominać o tłuszczach, które powinny składać się zarówno z tych pochodzenia roślinnego jak również zwierzęcego. Kwestia węglowodanów powinna być bezpośrednio związana z produktami pełnoziarnistymi, w których to dodatkowo znaleźć można błonnik zapewniający dużą sytość oraz dbający o poprawną pracę jelit.

Dieta 1600 kcal

Czy dieta wegetariańska będzie dobrym wyborem?

Osoby chcące się odchudzać często myślą o wprowadzeniu również zmian w zakresie samego żywienia. Chodzi tutaj dokładnie o mięso, które często eliminowane jest z racji przekonań. Oczywiście jest to możliwe jednak bardzo ważne jest to, aby cały ten proces był prowadzony w sposób bezpieczny. Niektórzy zapominają o tym, że mięso dostarcza sporą ilość białka. Eliminując je konieczne jest wprowadzenie zamiennika. Może być to tofu bądź po prostu inne produkty. Warto jednak skontrolować dietę pod tym aspektem.

Co może być pomocne w trakcie chudnięcia?

Catering 1600 kcal to zdecydowanie pierwszy krok w stronę lepszego wyglądu, samopoczucia ale także zdrowia. Warto jednak mieć na uwadze to, że można zrobić dla siebie trochę więcej. Sam proces odchudzania może stać się o wiele prostszy jeśli do swojej codziennej rutyny wprowadzi się aktywność fizyczną. Mało osób o niej pamięta, a ma drogocenne działanie na jakość życia. Dodaje energii i sprawia, że znacznie szybciej wraca się do swojej prawidłowej masy ciała. Dodatkowo sylwetka nabiera atrakcyjnych kształtów. Pojawiają się mięśnie, a skóra widocznie uelastycznia się. Podczas pierwszych kroków ze sportem dobrze jest skorzystać ze wsparcia trenerów personalnych, którzy to mają największe doświadczenie w tej dziedzinie.

Dieta pudełkowa 1600 kcal – czy warto?

Czasem zdarzają się sytuacje, w których nie ma się siły bądź możliwości na to aby samodzielnie zadbać o cały proces tworzenia diety oraz jadłospisu. Nie powinien być to jednak powód, przez który zrezygnuje się z marzeń o pięknym wyglądzie oraz zdrowiu. Wyjściem z tej sytuacji jest dieta redukcyjna 1600 kcal w postaci cateringu. Opcja ta istnieje na rynku już od jakiegoś czasu ale wciąż zdobywa coraz to szersze grono zainteresowanych osób. Powodem jest to, że można uzyskać gotowy zestaw dań, który jest pełnowartościowy i w pełni dopasowany do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. W ofercie dostępne są różne warianty, dlatego zarówno osoby z problemami zdrowotnymi czy celami sportowymi będą w stanie dobrać coś dla siebie. Nad całością czuwają dietetycy oraz kucharze z bardzo dużym doświadczeniem oraz wiedzą.

Poznaj naszych ekspertów:

Twoje zdrowie jest naszym priorytetem. Zdajemy sobie sprawę, że każdy organizm reaguje inaczej na różne rodzaje diety. Jeżeli zastanawiasz się, który plan żywieniowy będzie dla Ciebie najlepszy – nie wahaj się skontaktować z nami. Z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem!

Paulina Szczęsna - dietetyczka EatFit Catering

PAULINA SZCZĘSNA – Dietetyk z EatFitCatering.

Paulina to wykwalifikowany ekspert w dziedzinie dietetyki, która swój dyplom Magistra zdobyła na prestiżowym Uniwersytecie Medycznym.

Tel: 730 202 334
mail: kontakt@eatfitcatering.pl

Od początku działalności EatFitCatering jest nieocenionym członkiem naszego zespołu, mającym na celu dostarczanie zdrowych, zbilansowanych posiłków naszym klientom. Jej wiedza o różnych dietach jest bezbłędna, a jej pasja do pomagania klientom w doborze najodpowiedniejszej diety jest niezrównana. Bez względu na to, czy masz specjalne potrzeby żywieniowe, czy po prostu szukasz zdrowego sposobu odżywiania, Paulina jest tu, aby pomóc.

Adam Traczyk - szef kuchni z EatFit Catering

ADAM TRACZYK – Szef kuchni z EatFitCatering.

Adam to kucharz, który swoją pasję do gotowania przekształcił w zawód, stale podnosząc swoje kwalifikacje i doskonaląc umiejętności.

Jego doświadczenie kulinarne jest imponujące – zdobywał je pracując w najlepszych łódzkich restauracjach. Adam jest z nami od 5 lat i w tym czasie stworzył wiele menu, które zaspokoiły nawet najbardziej wymagające gusta naszych klientów. Jego zdolność do łączenia smaków i tworzenia zdrowych, smacznych posiłków sprawia, że jest nieocenionym członkiem naszego zespołu. Kiedy Adam gotuje, możesz być pewny, że otrzymasz posiłek, który jest równie smaczny, co odżywczy.