Dieta 1200 kcal – dla kogo będzie dobrą opcją?

dieta 24 900x370 1

Wiele osób w dzisiejszych czasach zmaga się z różnego rodzaju kompleksami. Nie da się ukryć, że zdecydowana większość z nich związana jest z sylwetką. Każdy chce posiadać atrakcyjnie ciało jednak osiągnięcie takiego efektu jest zależne od wielu czynników. Najbardziej problematyczna jest dieta 1200 kcal. Bardzo duża część społeczeństwa wcale nie dba o to, aby dostarczać do swojego organizmu odpowiednich wartości odżywczych. Wybiera dietę, która w większości składa się z przetworzonej żywności co nie jest dobrym rozwiązaniem. Najczęściej jest to jednak spowodowane brakiem czasu ale także chęci do gotowania. Natłok obowiązków czy stres znacznie utrudnia wprowadzenie zdrowych nawyków żywienia. W tym temacie należy mieć jednak świadomość na temat tego, że złe żywienie w bezpośredni sposób odbija się na zdrowiu oraz samopoczuciu.

Nadwaga, otyłość czy kilka nadprogramowych kilogramów to sytuacja mocno decydująca o jakości życia. Chodzi tu w dużej mierze o ewentualne kompleksy i brak pewności siebie, który może pojawić się w takich okolicznościach. Chcąc tego uniknąć konieczna jest dieta na 1200 kcal czyli dieta odchudzająca. Dużo osób wzbrania się przed taką opcją gdyż obawia się monotonii oraz dużej ilości wyrzeczeń. Oczywiście nie jest to łatwa droga ale przy wprowadzeniu pełnowartościowych posiłków jest się w stanie uzyskać naprawdę satysfakcjonujące efekty. Wszystko będzie zależało od chęci oraz zaangażowania. Dieta pudełkowa 1200 kcal będzie bez wątpienia o wiele lepszym wyborem niż głodówki. Ten drugi sposób nigdy nie przyniesie trwałych efektów. Bardzo szybko może dojść do tak zwanego rezultatu jo-jo czyli powrotu do starej wagi.

Jakie zmiany należy wprowadzić korzystając z diety odchudzającej?

Wprowadzenie jakichkolwiek zmian do swojej diety zawsze jest sporym wyzwaniem szczególnie jeśli konieczne jest zrezygnowanie ze sporej ilości produktów, które do tej pory miało się na co dzień. Ułatwieniem jakie może pojawić się kiedy dieta 1200 kcal jadłospis jest niezbędna może być wprowadzenie dla siebie kryteriów, którymi należy kierować się w kontekście menu. Do najważniejszych zaliczyć można:

  • Zaplanowanie poszczególnych posiłków w taki sposób aby były między nimi podobne odstępy czasowe. Aspekt ten ma duży wpływ na to, aby nie dochodziło do napadów głodu, które mogłyby doprowadzać do podjadania. Dieta 1200 kalorii powinna dostarczać energii przez cały dzień
  • Jadłospis 1200 kcal musi wykluczać wszelkiego rodzaju żywność zawierającą w sobie duże pokłady związków chemicznych ale także tłuszczu. Będzie to zatem ogólno pojęty Fast-food, a także słodycze. Warto jest zwracać uwagę na skład, gdyż dużo produktów, które pozornie nie wyglądają na takie co mają dużą zawartość cukru posiadają go
  • Istotnym krokiem w stronę zdrowego stylu życia jest wyeliminowanie w pełni używek. Alkohol zawiera w sobie bardzo dużą ilość kalorii, które w żaden sposób nie przekładają się na większą ilość energii. Ponadto spożywanie alkoholu może przyczyniać się również do tego, że chętniej sięga się po różnego rodzaju przekąski
  • Dieta 1200 kcal przepisy powinna opierać się na dużej zawartości warzyw oraz owoców. Przyjmuje się, że każdego dnia powinno dostarczać się około 5 porcji warzyw oraz owoców. Charakteryzują się one małą zawartością kalorii, a zapewniają sytość przez długi czas. Dodatkowo bogate są w witaminy oraz minerały niezbędne do codziennego funkcjonowania
  • Do swojego dziennego jadłospisu dobrze jest wprowadzić produkty, które zawierają w sobie wysoką ilość błonnika. Jest to składnik, który dba o to, aby jelita pracowały bez problemu oraz jest bardzo sycący. Oznacza to, że przez długi czas po jego zjedzeniu nie pojawi się głód
  • Dieta 1200 kcal zakłada, że przed snem na około 2 do 3 godzin nie powinno się już spożywać żadnych posiłków. Układ trawienia znacznie zwalnia przez co mogłyby pojawić się problemy ze snem
  • Jadłospis odchudzający powinien zostać ułożony w taki sposób, aby znalazła się tam prawidłowa ilość wszystkich składników odżywczych takich jak węglowodany, białko oraz tłuszcze
  • Nawodnienie na odpowiednim poziomie to jedna z zasad, o której bardzo duża część osób zapomina. Jest to jednak konieczne jeśli chce się utrzymać trawienie na wysokim poziomie, dodatkowo nie doprowadzać do niebezpiecznego odwodnienia.
Catering dietetyczny 1200 kalorii

Jak długo należy czekać na efekty?

Dieta redukcyjna 1200 kcal może dawać efekty w zupełnie różnym przedziale czasowym u konkretnych osób. Będzie to zależało przykładowo od wagi początkowej, codziennej aktywności ale także wieku. Bardzo istotne jest to, aby uzbroić się w cierpliwość i nie popadać w skrajność ważąc się codziennie. Trzeba mieć świadomość, że waga w pierwszym tygodniu może szybciej spadać ale będzie to związane z utratą wody. Dodatkowo sama masa ciała nie zawsze jest miarodajnym pomiarem. O wiele rozsądniejsze jest wykonywanie pomiarów samego ciała i sprawdzać je przykładowo raz w miesiącu. Osoby przechodzące na dietę odchudzającą powinny także zadbać o suplementacje niektórych składników – witaminy z grupy B, cynku czy kwasów tłuszczowych omega-3. Wynika to z tego, że 1200 kcal dziennie ogranicza możliwość dostarczenia wszystkich składników.

Przykładowa dieta 1200 kcal – czy jest bezpieczna?

Zanim niektóre osoby przejdą na dietę zastanawiają się czy jest ona bezpieczna. Jest to bardzo zdrowe podejście, ponieważ bardzo restrykcyjne zmiany mogą okazać się niebezpieczne dla organizmu. Bardzo ważne jest to, aby podczas prowadzenia swojego jadłospisu nie doprowadzać do niedoborów. Przy diecie zawierające 1200 kcal może być to znacznie utrudnione. Ponadto dieta 1200 nie będzie adekwatna dla każdego. Przykładowo u kobiet zbyt mała ilość kalorii może odbijać się w postaci problemów z hormonami. To właśnie dlatego tak ważne jest to aby zawsze skupiać się na holistycznym podejściu do tworzenia diet. Pod uwagę warto jest brać zarówno preferencje kulinarne ale także zapotrzebowanie kaloryczne.

Zapotrzebowanie kaloryczne jest tematem bardzo mocno związanym ze światem dietetyki. Jest to tak naprawdę ilość kalorii jaka jest niezbędna do tego, aby było możliwe codzienne funkcjonowanie. Na jej całkowitą wartość składa się podstawowa przemiana energii czyli to czego nasz organizm potrzebuje do życia. Do tego dochodzi również ilość kalorii, która wykorzystywana jest na dodatkową aktywność. Dieta 1200 kcal jadłospis na 7 dni będzie zazwyczaj poniżej tego zapotrzebowania, co będzie skutkowało w występowaniu deficytu kalorycznego, który właśnie odpowiedzialny jest za cały proces chudnięcia.

Dieta 1200 kcal

Dieta 1200 kcal – z kim można ją ułożyć?

Stworzenie efektywnego jadłospisu dla wielu osób może być zadaniem problematycznym. Jest to całkowicie zrozumiałe, gdyż nie każdy dysponuje wiedzą z zakresu dietetyki. Jest to jednak sytuacja, z której jest wyjście. Otóż atrakcyjnym wariantem jest skorzystanie z profesjonalnego wsparcia. Na rynku dostępne są oferty różnych dietetyków, którzy chętnie pomogą w całym procesie tworzenia jadłospisu. Są to specjaliści, którzy posiadają dokładne informacje na temat tego jakimi wartościami odznaczają się poszczególne artykuły spożywcze, a co za tym idzie wiedzą jak je połączyć aby dostarczyć niezbędnych składników. Z ich pomocą możliwe jest stworzenie diety w celu wypracowania celów sylwetkowych ale także zdrowotnych. Odwiedzając takie gabinety niezbędne jest jednak przedstawienie swoich potrzeb oraz oczekiwań.

Catering 1200 kcal to kolejna opcja jaka może okazać się pomocna jeśli chce się uzyskać satysfakcjonujący i zdrowy jadłospis. Jest to pomysł, który zrodził się już jakiś czas temu ale stale cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jest to zupełnie naturalne gdyż korzystając z takiego wariantu można raz na zawsze zapomnieć o przygotowywaniu sobie posiłków samodzielnie. Catering 1200 kalorii będzie zatem idealny dla osób, które żyją w biegu i nie mają czasu lub możliwości na samodzielne gotowanie. Co ważne – decydując się na taki wariant można określić konkretny rodzaj diety. Może być to opcja dla osób zmagających się z nietolerancjami, opcje dla sportowców czy właśnie osób pragnących schudnąć. Wszystkie zamówione potrawy trafiają pod wskazany adres o poranku. Szczelnie zamknięte można zabrać ze sobą do pracy czy w podróż.

Jakie dodatkowe kroki podjąć w celu schudnięcia?

Podczas całego procesu chudnięcia 1200 kcal dieta jest najważniejszym czynnikiem ale nie jedynym, który ma znaczenie. Bardzo pomocne w okresie gubienia zbędnych kilogramów jest wprowadzenie do codzienności dawki ruchu. Niestety wciąż mało osób wie o tym jakie duże znaczenie ma aktywność fizyczna w procesie odchudzania ale także samego zdrowia. Człowiek, który dba o to, aby sport był elementem dnia cieszy się o wiele lepszym samopoczuciem, a także zauważalne są u niego o wiele lepsze wyniki jeśli chodzi o zdrowie. Co do samej dyscypliny to wszystko będzie zależało to od indywidualnych możliwości czy chęci. Nie warto jest decydować się na bardzo wymagające treningi przy małej ilości kalorii. Zawsze musi być to połączone w taki sposób, aby zachować bezpieczeństwo. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem mogą skorzystać ze wsparcia trenerów. To pozwoli zapobiec niebezpiecznym kontuzją. Trenerzy są w stanie ułożyć plan skoncentrowany na konkretnej partii mięśniowej, dzięki czemu można osiągnąć efekty jakie się zapragnie.

Poznaj naszych ekspertów:

Twoje zdrowie jest naszym priorytetem. Zdajemy sobie sprawę, że każdy organizm reaguje inaczej na różne rodzaje diety. Jeżeli zastanawiasz się, który plan żywieniowy będzie dla Ciebie najlepszy – nie wahaj się skontaktować z nami. Z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem!

Paulina Szczęsna - dietetyczka EatFit Catering

PAULINA SZCZĘSNA – Dietetyk z EatFitCatering.

Paulina to wykwalifikowany ekspert w dziedzinie dietetyki, która swój dyplom Magistra zdobyła na prestiżowym Uniwersytecie Medycznym.

Tel: 730 202 334
mail: kontakt@eatfitcatering.pl

Od początku działalności EatFitCatering jest nieocenionym członkiem naszego zespołu, mającym na celu dostarczanie zdrowych, zbilansowanych posiłków naszym klientom. Jej wiedza o różnych dietach jest bezbłędna, a jej pasja do pomagania klientom w doborze najodpowiedniejszej diety jest niezrównana. Bez względu na to, czy masz specjalne potrzeby żywieniowe, czy po prostu szukasz zdrowego sposobu odżywiania, Paulina jest tu, aby pomóc.

Adam Traczyk - szef kuchni z EatFit Catering

ADAM TRACZYK – Szef kuchni z EatFitCatering.

Adam to kucharz, który swoją pasję do gotowania przekształcił w zawód, stale podnosząc swoje kwalifikacje i doskonaląc umiejętności.

Jego doświadczenie kulinarne jest imponujące – zdobywał je pracując w najlepszych łódzkich restauracjach. Adam jest z nami od 5 lat i w tym czasie stworzył wiele menu, które zaspokoiły nawet najbardziej wymagające gusta naszych klientów. Jego zdolność do łączenia smaków i tworzenia zdrowych, smacznych posiłków sprawia, że jest nieocenionym członkiem naszego zespołu. Kiedy Adam gotuje, możesz być pewny, że otrzymasz posiłek, który jest równie smaczny, co odżywczy.