Dieta 1500 kcal – dla kogo?

dieta 32 1 900x370 1

Prowadzenie zdrowego trybu życia to bardzo ważna kwestia, która w bezpośredni sposób będzie wpływała zarówno na jakość życia ale także na zdrowie. Bardzo mało osób pamięta o tym na co dzień, a reakcja rozpoczyna się dopiero w momencie gdy zaczynają się pierwsze dolegliwości. Czasami jest już za późno aby wprowadzone zmiany mogły w pełni odwrócić komplikacje jakie wystąpiły. To właśnie dlatego dieta 1500 kcal powinna zostać wprowadzona na stałe. O wiele lepszą metodą jest zapobieganie niż reagowanie już po fakcie. Niestety duża część osób opiera swoje żywienie na przetworzonej żywności bądź dużej zawartości cukru. Dzieje się tak z wygody. Nie każdy ma ochotę czy możliwość na to by każdego dnia przygotowywać sobie dobrej jakości posiłki.

Dieta to zawsze kwestia indywidualna i tak należy podchodzić do jej tworzenia. Każdy człowiek charakteryzuje się zupełnie innymi potrzebami ale także preferencjami smakowymi. Brak odpowiedniego dopasowania diety sprawi, że dana osoba może szybko zniechęcić się. W drodze do swojego upragnionego modelu żywienia konieczne jest określenie swojego zapotrzebowania kalorycznego, ulubionych smaków ale także efektów jakie chce się uzyskać. Zupełnie inny rodzaj żywienia zastosuje się u osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy niż u osób budujących swoją masę mięśniową. Jadłospisy będą tu różniły się przede wszystkim ilością kalorii oraz rozkładem poszczególnych wartości odżywczych.

Dieta redukcyjna 1500 kcal – na czym polega?

Zanim dieta 1500 kcal jadłospis zostanie wprowadzony warto jest zrozumieć na czym polega tak naprawdę taki rodzaj żywienia. Jest to menu, które uznawane jest za niskoenergetyczne co jednocześnie powoduje, że jest to dieta odchudzająca. Uważa się, że jest to najmniejsza ilość kalorii jaką można spożywać aby zachować prawidłowe zbilansowanie diety. Wszystkie wartości poniżej mogłyby doprowadzać do ubytków czy niedoborów w kwestii wartości odżywczych, które to też są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. 1500 kalorii dziennie jest o wiele bezpieczniejszą opcją, gdyż w większości przypadków taka ilość kalorii jest w stanie pokryć zapotrzebowanie związane z podstawową przemianą materii czyli taką, która nie bierze pod uwagę aktywności fizycznej.

Dieta 1500 jest dobrym rozwiązaniem u większości osób jednak niekoniecznie może sprawdzić się u kobiet mających zaburzenia hormonalne. Mała dostępność energetyczna może je pogłębiać. W związku z tym dobrze jest nie schodzić poniżej wartości 1500 kcal jeśli chce się mieć duże szanse na powodzenie odchudzania. Mniejsza ilość kalorii jest już restrykcyjna i nie ma konieczności jej wprowadzania jeśli uzyskuje się oczekiwane efekty. Nie będzie wówczas konieczności także szczególnego dbania o dodatkową suplementacje, gdyż wszystkie składniki będą pochodzić ze spożywanych pokarmów.

Dieta 1500 kcal

Jakie są podstawowe zasady diety 1500 kcal?

1500 kcal dieta jest rozwiązaniem dietetycznym, które ma za zadanie umożliwić stopniową, a co za tym idzie również zdrową redukcję masy ciała. Jest to bardzo istotne, gdyż szybkie zrzucenie kilogramów mogłoby doprowadzać do tak zwanego efektu jojo czyli powrotu do dawnego wyglądu w krótkim czasie od schudnięcia. Powodzenie wszystkich diet zależy od wytrwałości w swoich zmianach. Chcąc zapewnić sobie powodzenie dobrze jest stworzyć zasady, których należy przestrzegać w cyklu dietetycznym. Dieta na 1500 kcal powinna opierać się na następujących kryteriach:

  • Niezbędne jest utrzymanie prawidłowego rozkładu pomiędzy makroskładnikami. W diecie musi znaleźć się białko w ilości do 25% dziennego zapotrzebowania, tłuszcze od 20 do 35% dziennego zapotrzebowania, natomiast węglowodany do 55% dziennego zapotrzebowania. Taki rozkład będzie w stanie dostarczyć energię na cały dzień
  • Konieczne jest zadbanie o prawidłową ilość błonnika pokarmowego około 35g n dobę. Jest to składnik, który w bezpośredni sposób wpływa na metabolizm oraz pracę jelit. Dodatkowo jest sycący przez co dania oparte na nim gwarantują sytość na długi czas
  • Przykładowa dieta 1500 kcal dobrze aby została podzielona na 3-5 posiłków, które to będą spożywane w podobnych odstępach czasowych. Uchroni to osoby będące na diecie przed nieoczekiwanym pojawieniem się głodu
  • Dobrą zmianą będzie spożywanie ostatniego posiłku do 3 godzin przed snem tak aby nie obciążać organizmu trawieniem w ciągu nocy
  • Dania na diecie powinny być różnorodne. Każdego dnia dobrze aby serwowane były urozmaicone posiłki gdyż tylko w takich okolicznościach dieta nie stanie się monotonna
  • Zadbaj o odpowiednie nawodnienie swojego organizmu. Korzystaj z wody oraz produktów niesłodzonych. Dostarczaj około 2 litrów napojów w ciągu dnia
  • Zrezygnuj z przetworzonej żywności, słodyczy czy produktów zawierających dużą ilość tłuszczów
  • Wyeliminuj ze swojej diety alkohol oraz inne używki, które jedynie osłabiają organizm.

Z jakich produktów powinna składać się dieta 1500 kcal

Wiele osób przechodzących na dietę może nie wiedzieć w jaki sposób powinno skomponować swój jadłospis. Przede wszystkim dieta 1500 kcal jadłospis na tydzień powinien zakładać około 3 porcji zarówno warzyw jak również owoców w ciągu dnia. Szczególnie warzywa uważane są za pomocne w trakcie redukcji masy ciała, gdyż posiadają niewielką ilość kalorii przy jednoczesnej sporej zawartości błonnika mającego działanie nasycające. Szczególnie polecane są warzywa takie jak ogórek, papryka, pomidor czy szpinak. Poza dobrym wpływem na organizm są również bardzo smaczne. Można wykorzystywać je w wariancie na surowo ale także po poddaniu obróbce termicznej.

Dieta 1500 kcal przepisy musi opierać się również na dostępie do węglowodanów złożonych. Są one zawarte w produktach zbożowych i powinny być dostarczane pod postacią każdego posiłków. W węglowodanach złożonych można znaleźć szereg witamin z grupy B ale także minerałów, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Kolejną częścią każdego jadłospisu są także białka. Je najlepiej jest spożywać pod postacią chudego mięsa ale także ryb. Dostarczy się wówczas kwasów Omega-3, dzięki którym można uchronić się przed stanami zapalnymi, do których może dochodzić w naszym organizmie. Najlepszym rozkładem jest dostarczanie białka połowicznie ze źródeł zwierzęcych oraz roślinnych. W przypadku diet wegetariańskich należy stale kontrolować czy dostarcza się odpowiednią ilość białka.

Catering dietetyczny 1500 kalorii

Dla kogo dedykowana jest dieta redukcyjna 1500 kcal?

Catering dietetyczny 1500 kcal z racji ilości kalorii jednoznacznie wskazuje, że jest to dieta redukcyjna. Oznacza to, że powinna być wprowadzona u osób, które na co dzień borykają się z otyłością czy nadwagą. Oczywiście w tym przypadku bardzo ważne jest to aby uzbroić się w cierpliwość gdyż gubienie nadmiernej ilości masy wymaga czasu. Za zdrowe uważa się chudnięcie do kilograma w ciągu tygodnia jednak jest to kwestia bezpośrednio związana z masą ciała ale także aktywnością fizyczną. Pierwsze kroki jeśli chodzi o dietę mogą być naprawdę kłopotliwe, gdyż zmiana dotychczasowych nawyków żywienia wymaga dużego samozaparcia.

Utrzymywanie dużej masy ciała doprowadza do nadwagi, otyłości ale także szeregu innych dolegliwości. Dieta 1500 kcal efekty przyniesie naprawdę satysfakcjonujące. Warunkiem jest tutaj jednak to aby trzymać się regularności oraz w pełni opierać na zasadach takiej diety. Bardzo pomocne w procesie chudnięcia będzie dbanie o różnorodność potraw. Poza wpływem na organizm każdy chce aby posiłki jakie spożywa były smaczne oraz różnorodne. To właśnie monotonia często jest przyczyną, przez którą duża część osób rezygnuje z diety, a co za tym idzie z wypracowania oczekiwanych efektów.

Znaczenie aktywności fizycznej przy diecie

Dieta 1500 kcal dla mężczyzn to bardzo duża zmiana jeśli chodzi o nawyki żywienia. Jeśli do tej pory spożywało się głównie przetworzoną żywność i totalnie nie zwracało się uwagi na ilość kalorii to jest to spore wyzwanie. Proces odchudzania będzie przebiegał o wiele szybciej jeśli poza samą dietą wprowadzi się do swojej codzienności również aktywność fizyczną. Bardzo duża część osób zapomina o tym jak istotne jest wprowadzenie sportu do codzienności. Wpływa to zarówno na o wiele szybsze gubienie zbędnych kilogramów ale również decyduje o poprawie samopoczucia oraz motywacji do działania. Stawiając pierwsze kroki w tej dziedzinie bardzo istotne będzie to aby opierać się na wsparciu z strony osób bardziej doświadczonych tak aby poznać dokładną technikę i nie zrobić sobie krzywdy.

Catering 1500 kalorii – czy warto?

Bardzo duża część osób mimo największych chęci nie wie w jaki sposób wprowadzić zmiany w swoim codziennym menu. Może wynikać to przede wszystkim z faktu, że nie posiada wiedzy na temat tego w jaki sposób stworzyć atrakcyjny oraz pełnowartościowy jadłospis. Jest jednak na to sposób. Osoby, które mają czas na to, aby samemu tworzyć dania mogą skorzystać ze wsparcia dietetycznego. Dietetycy posiadają bardzo dużą wiedzę na temat tego jak powinien wyglądać pełnowartościowy posiłek, a także są w stanie indywidualnie podejść do potrzeb oraz oczekiwań każdego.

Opcja w postaci wsparcia dietetycznego nie będzie jednak wystarczająca u osób, które nie są w stanie wygospodarować sobie czasu na to aby samodzielnie gotować. Natłok obowiązków powoduje, że jest to ostatnia czynność o jakiej się myśli i właśnie dlatego tak sporo osób sięga po gotowe produkty. Nie musi być to złe jeśli w domu pojawi się dieta pudełkowa 1500 kcal. Jest to opcja, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem przez wzgląd na to jak ułatwia codzienne życie. Osoby decydujące się na taki wariant mogą przestać przejmować się robieniem zakupów, szukaniem inspiracji ale także gotowaniem. Zaoszczędzony czas można za to poświęcić na trening czy też odpoczynek. Catering dietetyczny jest dostarczany każdego dnia pod wybrany adres zachowując tym samym ogromną wygodę.

Poznaj naszych ekspertów:

Twoje zdrowie jest naszym priorytetem. Zdajemy sobie sprawę, że każdy organizm reaguje inaczej na różne rodzaje diety. Jeżeli zastanawiasz się, który plan żywieniowy będzie dla Ciebie najlepszy – nie wahaj się skontaktować z nami. Z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem!

Paulina Szczęsna - dietetyczka EatFit Catering

PAULINA SZCZĘSNA – Dietetyk z EatFitCatering.

Paulina to wykwalifikowany ekspert w dziedzinie dietetyki, która swój dyplom Magistra zdobyła na prestiżowym Uniwersytecie Medycznym.

Tel: 730 202 334
mail: kontakt@eatfitcatering.pl

Od początku działalności EatFitCatering jest nieocenionym członkiem naszego zespołu, mającym na celu dostarczanie zdrowych, zbilansowanych posiłków naszym klientom. Jej wiedza o różnych dietach jest bezbłędna, a jej pasja do pomagania klientom w doborze najodpowiedniejszej diety jest niezrównana. Bez względu na to, czy masz specjalne potrzeby żywieniowe, czy po prostu szukasz zdrowego sposobu odżywiania, Paulina jest tu, aby pomóc.

Adam Traczyk - szef kuchni z EatFit Catering

ADAM TRACZYK – Szef kuchni z EatFitCatering.

Adam to kucharz, który swoją pasję do gotowania przekształcił w zawód, stale podnosząc swoje kwalifikacje i doskonaląc umiejętności.

Jego doświadczenie kulinarne jest imponujące – zdobywał je pracując w najlepszych łódzkich restauracjach. Adam jest z nami od 5 lat i w tym czasie stworzył wiele menu, które zaspokoiły nawet najbardziej wymagające gusta naszych klientów. Jego zdolność do łączenia smaków i tworzenia zdrowych, smacznych posiłków sprawia, że jest nieocenionym członkiem naszego zespołu. Kiedy Adam gotuje, możesz być pewny, że otrzymasz posiłek, który jest równie smaczny, co odżywczy.