Dieta 5000 kcal – kto jest w stanie tyle zjeść?

dieta 8 900x370 1

To jak prezentuje się sylwetka jest dla większości osób dużym wyznacznikiem samopoczucia oraz komfortu. Jest to zupełnie naturalne, gdyż to jak wyglądamy w bezpośredni sposób wpływa na pewność siebie oraz samoakceptacje. Niestety sporo osób boryka się z różnymi problemami właśnie związanymi z sylwetką. Powodem jest w zdecydowanej większości nieprawidłowy sposób żywienia. Mało kto pamięta o tym, aby dostarczać pełnowartościowych produktów i zatroszczyć się o ilość kalorii adekwatną do własnego zapotrzebowania. W takich sytuacjach tylko zmiana nawyków żywienia jest w stanie przyczynić się do poprawy wyglądu. Osoby, które nie dysponują zbyt dużą wiedzą z tego zakresu powinny wesprzeć się wiedzą ze strony osób bardziej doświadczonych. Szczególnie polecani są dietetycy.

Cel to pierwsze co należy ustalić, aby stworzyć plan dążenia do upragnionej sylwetki. Tylko wówczas będzie można określić jaka dieta 5000 kcal będzie najbardziej odpowiednia. W okresie jesienno-zimowym bardzo dużą popularnością cieszy się robienie masy. Jest to nic innego jak kontrolowane zwiększanie masy swojego ciała. Udaje się to uzyskać jeśli zaczyna się spożywać kalorię w ilości większej niż zapotrzebowanie kaloryczne. U mężczyzn dieta na masę 5000 kcal da najszybsze efekty jednak dużo osób uważa, że ciężko jest spożywać tak dużo jedzenia. Kluczowe będzie tu z pewnością zadbanie o posiłki o małej objętości, a jednocześnie bardzo dużej kaloryczności. Dieta 5000 kalorii będzie bez wątpienia zawierała duże ilości orzechów oraz innych ziaren gdyż są one bardzo kaloryczne, a nie zapychają.

Jak przeprowadzać dietę na wzrost masy ciała?

Dieta 5000 kcal jadłospis dla niektórych osób wydaje się niemożliwa do utrzymania. Oczywiście pierwsze dni na takiej diecie nie należą do najłatwiejszych. Najbardziej uciążliwe może okazać się uczucie pełności i wręcz konieczność zmuszania się do jedzenia. Nasz żołądek jednak bardzo szybko przystosowuje się i już po kilku dniach regularnej diety o wiele łatwiej jest spożywać większe ilości kalorii. 5000 kcal dziennie można sprytnie zawszeć w koktajlach składających się z płatków owsianych, owoców czy też orzechów. Z racji płynnej struktury bardzo szybko się je przyswaja, a nie wywołują nadmiernej sytości. Dodatkowo dostarcza się sporą ilość witamin, które są kluczowe dla zdrowia całego organizmu.

Dieta na 5000 kcal dziennie mimo tak dużej ilości energii będzie opierała się również na konieczności wykluczenia niektórych produktów. Są to artykuły, które będą szkodliwe niezależnie od rodzaju wybranej diety. Chodzi przede wszystkim o jedzenie opierającej się na sporej ilości tłuszczu pochodzenia zwierzęcego ale także cukrach. Osoby chcące prowadzić zdrowy tryb życia powinny również zrezygnować ze spożywania alkoholu, który mógłby wpłynąć na spowolnienie uzyskania efektów bądź ich utrudnienie. Dieta 5000 kalorii jadłospis powinna zakładać dbałość o nawodnienie. Jest to bardzo potrzebne jeśli dana osoba regularnie uprawia sport – wówczas niezbędne jest dopasowanie ilości wody do ilości aktywności.

Dieta na testosteron

Jakie dodatkowe czynności warto podjąć aby uzyskać oczekiwany efekt wzrostu masy?

Większość osób gdy wprowadza 5000 kcal dziennie chce poprawić poziom swojej tkanki mięśniowej. Uzyskanie takich rezultatów będzie zależne nie tylko od ilości spożywanych kalorii ale także od tego czy zadba się o wymaganą ilość białka. Przyjmuje się, że w celu uzyskania większych mięśni konieczne jest przyjmowanie koło 2 gramów białka na każdy kilogram masy ciała. Warto jest uzyskiwać ten składnik z produktów mlecznych niskotłuszczowych. Świetnie sprawdzą się do tego jogurty, sery ale także gotowe suplementy w postaci białka w proszku.

Przykładowa dieta 5000 kcal musi zostać wsparta także treningami gdyż tylko wówczas uzyska się atrakcyjną, dobrze zbudowaną sylwetkę. Tak duża ilość kalorii będzie wiązała się z koniecznością wprowadzenia nie tylko treningów siłowych ale także cardio. Często dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia profesjonalnego trenera, który wraz z dietetykiem pozwoli uzyskać satysfakcjonujący cel.

Jaka dieta 5000 kcal na mase dla osób zapracowanych?

Duża ilość kalorii wymaga już nieco zaawansowanej jeśli chodzi o dietetykę. Znacznie łatwiej będzie wówczas uzyskać pełnowartościowe posiłki. Problematyczny może okazać się jednak czas. Nie wszyscy dysponują wystarczającym czasem wolnym na to, aby tworzyć kaloryczne i zróżnicowane posiłki. W takich okolicznościach dobrą opcją jest catering 5000 kalorii. Rozwiązanie to cieszy się sporym zainteresowaniem, przez wzgląd na możliwość całkowitego zrezygnowania z gotowania. Wszystkie dania są skrupulatnie tworzone przez dietetyków oraz kucharzy, gdzie w efekcie uzyskuje się pełnie smaku. W zakresie oferty znajduje się zazwyczaj kilka rodzajów diet przez co każdy z łatwością dobierze coś idealnego dla siebie.

Poznaj naszych ekspertów:

Twoje zdrowie jest naszym priorytetem. Zdajemy sobie sprawę, że każdy organizm reaguje inaczej na różne rodzaje diety. Jeżeli zastanawiasz się, który plan żywieniowy będzie dla Ciebie najlepszy – nie wahaj się skontaktować z nami. Z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem!

Paulina Szczęsna - dietetyczka EatFit Catering

PAULINA SZCZĘSNA – Dietetyk z EatFitCatering.

Paulina to wykwalifikowany ekspert w dziedzinie dietetyki, która swój dyplom Magistra zdobyła na prestiżowym Uniwersytecie Medycznym.

Tel: 730 202 334
mail: kontakt@eatfitcatering.pl

Od początku działalności EatFitCatering jest nieocenionym członkiem naszego zespołu, mającym na celu dostarczanie zdrowych, zbilansowanych posiłków naszym klientom. Jej wiedza o różnych dietach jest bezbłędna, a jej pasja do pomagania klientom w doborze najodpowiedniejszej diety jest niezrównana. Bez względu na to, czy masz specjalne potrzeby żywieniowe, czy po prostu szukasz zdrowego sposobu odżywiania, Paulina jest tu, aby pomóc.

Adam Traczyk - szef kuchni z EatFit Catering

ADAM TRACZYK – Szef kuchni z EatFitCatering.

Adam to kucharz, który swoją pasję do gotowania przekształcił w zawód, stale podnosząc swoje kwalifikacje i doskonaląc umiejętności.

Jego doświadczenie kulinarne jest imponujące – zdobywał je pracując w najlepszych łódzkich restauracjach. Adam jest z nami od 5 lat i w tym czasie stworzył wiele menu, które zaspokoiły nawet najbardziej wymagające gusta naszych klientów. Jego zdolność do łączenia smaków i tworzenia zdrowych, smacznych posiłków sprawia, że jest nieocenionym członkiem naszego zespołu. Kiedy Adam gotuje, możesz być pewny, że otrzymasz posiłek, który jest równie smaczny, co odżywczy.