Dieta 2300 kalorii dla mężczyzn i kobiet – na czym się opiera?

dieta 16 900x370 1

Zdrowe odżywianie jest coraz częściej wybierane zarówno przez osoby młode jak również starsze. Jest to bardzo dobry znak gdyż zwiększa się świadomość na temat korzyści płynących z takich nawyków żywienia. Największym problemem z jakim zazwyczaj zmagają się osoby jest brak czasu, który w konsekwencji doprowadza do spożywania przetworzonej żywności. Ma ona bardzo szkodliwe działanie, a dodatkowo składa się z dużej ilości kalorii. Nie jest to zatem dobra opcja dla osób, które dbają zarówno o swoje zdrowie ale także sylwetkę. Dieta 2300 kalorii jest przygotowana w taki sposób aby móc osiągnąć swoje cele zarówno jeśli chodzi o wagę ale także sam wygląd sylwetki. Regularne stosowanie się do jej zasad jest tutaj kluczowe.

Zmiana swoich nawyków żywienia dla wielu osób wydaje się kłopotliwa, co zazwyczaj związane jest z monotonią jeśli chodzi o posiłki. Chcąc tego uniknąć konieczne jest zatroszczenie się o zróżnicowane dania każdego dnia. Jadłospis na tydzień 2300 powinien także opierać się na prawidłowym połączeniu wszystkich wartości odżywczych takich jak węglowodany, białka czy tłuszcze. Jest to kombinacja, dzięki której wszystkie narządy będą otrzymywały odpowiednią ilość wartości. Niezbędne jest także przyjmowanie suplementacji jeśli zajdzie taka konieczność. Warto przed przejściem na dietę wykonać podstawowe badania krwi.

Dieta redukcyjna 2300 kcal – dla kogo?

Duża część osób w obecnych czasach zmaga się z problemami wynikającymi z sylwetki. W zdecydowanej większości przypadków jest to otyłość lub nadwaga czyli choroby, które są w stanie mocno wpłynąć na jakość funkcjonowania i doprowadzić do występowania różnych kompleksów. W takich okolicznościach kluczowa jest dieta redukcyjna 2300 kcal jadłospis, która to pozwoli stopniowo zrzucić zbędne kilogramy. Oczywiście w pierwszych krokach nie będzie to łatwe zadanie. W całym procesie bardzo istotne jest zrozumienie czym jest zapotrzebowanie kaloryczne, a następnie deficyt. Pierwsze z nich określa ilość kalorii jaką potrzebuje nasz organizm do codziennego funkcjonowania. Spożywanie mniejszej ilości od zapotrzebowania będzie doprowadzało do deficytu, a tym samym chudnięcia. Wyliczenie tych wartości jest możliwe przy zastosowaniu kalkulatora na stronach internetowych.

Jadłospis na tydzień 2300 kcal u większości mężczyzn będzie skutkował właśnie procesem chudnięcia. Jeśli chodzi o zasady jakich warto się trzymać przechodząc na taką dietę to z pewnością wyeliminowanie wszelkich przetworzonych produktów, które zawierają w sobie ogromną ilość tłuszczu. Dieta 2300 kcal powinna również ograniczać maksymalnie produkty zawierające cukier czyli słodycze ale także inne produkty wzbogacane tym składnikiem. Pomocne w procesie odchudzania jest również zrezygnowanie z używek – przede wszystkim alkohol jest szkodliwy i zawiera dużą dawkę kalorii. Przyczynia się on także do gorszej pracy wątroby. Dieta 2300 kcal mężczyzna powinna natomiast opierać się na dużej ilości owoców i warzyw, które zdecydowanie posiadają drogocenne właściwości, a przy tym są mało kaloryczne. Dobrze jest wprowadzić regularne posiłki i zrezygnować z jedzenia bezpośrednio przed spanie,. Warto jest także zadbać o dostarczenie wystarczającej ilości wody – około 2-3 litrów dziennie.

Catering dietetyczny 2300 kalorii

Jak szybko można zauważyć pierwsze efekty?

Dieta 2300 kcal dla mężczyzn może dawać różne efekty także w różnym odstępie czasowym. Będzie to bezpośrednio związane z tym z jakiego punktu się startuje. Osoby grubsze będą szybciej zauważały zmiany zarówno jeśli chodzi o swoją wagę ale także sylwetkę. Przyjmuje się, że najlepszym czasem na schudnięcie 1kg jest około tydzień. Pierwsze tygodnie będą z pewnością satysfakcjonujące, gdyż pierwsza schodzi woda więc efekt wizualny jest w pełni zadowalający. Bardzo ważne jest to, aby uzbroić się w cierpliwość oraz, aby dieta 2300 kcal była wprowadzona na dłuższy okres czasu wraz ze zdrowymi nawykami żywienia.

Szybkość uzyskania efektu jest związana zarówno ze sposobem odżywiania ale także od dodatkowych czynności jakie podejmuje się. Przykładowa dieta 2300 kcal pozwoli schudnąć jednak najlepsze rezultaty uzyska się jeśli do swojej codzienności wprowadzi się również aktywność fizyczną. Sport ma ogromne znaczenie w budowaniu ciała ale także samopoczuciu. Już kilkanaście minut dziennie szybkiego spaceru pozwoli uzyskać więcej energii oraz sił do działania. Warto jest wprowadzać sport do swojego życia stopniowo i opierać się zawsze na prawidłowej technice wykonywanych aktywności czy ćwiczeń.

Jadłospis dla zabieganych

2300 kcal dziennie to kilka posiłków, które należy wykonać. Dla niektórych osób jest to mocno uciążliwe, gdyż mogą nie mieć czasu na spędzanie czasu w kuchni. Istnieje jednak na to wygodne rozwiązanie jakim jest catering dietetyczny. Jest to metoda, dzięki której można uzyskać pełnowartościową dietę, a przy tym nie tracić czasu na szukanie jadłospisów, robienie zakupów czy gotowanie. O wszystko dbają dietetycy oraz kucharze z ogromnym doświadczeniem.

Poznaj naszych ekspertów:

Twoje zdrowie jest naszym priorytetem. Zdajemy sobie sprawę, że każdy organizm reaguje inaczej na różne rodzaje diety. Jeżeli zastanawiasz się, który plan żywieniowy będzie dla Ciebie najlepszy – nie wahaj się skontaktować z nami. Z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem!

Paulina Szczęsna - dietetyczka EatFit Catering

PAULINA SZCZĘSNA – Dietetyk z EatFitCatering.

Paulina to wykwalifikowany ekspert w dziedzinie dietetyki, która swój dyplom Magistra zdobyła na prestiżowym Uniwersytecie Medycznym.

Tel: 730 202 334
mail: kontakt@eatfitcatering.pl

Od początku działalności EatFitCatering jest nieocenionym członkiem naszego zespołu, mającym na celu dostarczanie zdrowych, zbilansowanych posiłków naszym klientom. Jej wiedza o różnych dietach jest bezbłędna, a jej pasja do pomagania klientom w doborze najodpowiedniejszej diety jest niezrównana. Bez względu na to, czy masz specjalne potrzeby żywieniowe, czy po prostu szukasz zdrowego sposobu odżywiania, Paulina jest tu, aby pomóc.

Adam Traczyk - szef kuchni z EatFit Catering

ADAM TRACZYK – Szef kuchni z EatFitCatering.

Adam to kucharz, który swoją pasję do gotowania przekształcił w zawód, stale podnosząc swoje kwalifikacje i doskonaląc umiejętności.

Jego doświadczenie kulinarne jest imponujące – zdobywał je pracując w najlepszych łódzkich restauracjach. Adam jest z nami od 5 lat i w tym czasie stworzył wiele menu, które zaspokoiły nawet najbardziej wymagające gusta naszych klientów. Jego zdolność do łączenia smaków i tworzenia zdrowych, smacznych posiłków sprawia, że jest nieocenionym członkiem naszego zespołu. Kiedy Adam gotuje, możesz być pewny, że otrzymasz posiłek, który jest równie smaczny, co odżywczy.