Dieta 2100kcal na utrzymanie masy ciała?

dieta 34 900x370 1

Odżywianie się pod każdym względem jest kwestią w pełni indywidualną i zawsze w taki sposób należy podchodzić do tworzenia diety oraz przepisów na posiłki. Niestety bardzo niepokojące jest to, że wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak szkodliwe może być działanie przetworzonej żywności. Dużo osób sięga po nią, gdyż jest najszybszą oraz najwygodniejszą opcją. Pozwala zaspokoić głód niemalże natychmiast bez konieczności poświęcania czasu na gotowanie. Konsekwencje są jednak duże, gdyż osłabia się takim sposobem odżywiania cały organizm, a co za tym idzie może dochodzić do poważnych chorób. Cierpi na tym również wygląd, gdyż otyłość i nadwaga doprowadzają do nadmiernej masy ciała. Efektem są kompleksy i zdecydowanie gorsze samopoczucie. Rozwiązaniem jest dieta 2100 kcal dla mężczyzn.

Uzyskanie satysfakcjonujących efektów jeśli chodzi o sylwetkę jest związane z dietą i nie da się temu w żaden sposób zaprzeczyć. Zanim jednak dojdzie do zmian nawyków żywienia warto jest poznać czym tak naprawdę jest zapotrzebowanie kaloryczne oraz deficyt i nadwyżka. Zapotrzebowanie jest niczym innym jak ilością kalorii, która powinna być dostarczana do organizmu aby uzyskać energię do działania na cały dzień. Składa się na to przemiana materii ale również aktywność fizyczna. Jeśli dieta 2100 kcal będzie odpowiadać dziennemu zapotrzebowaniu to mowa tu o utrzymaniu masa ciała. Jeśli dieta 2100 kalorii będzie mniejsza niż zapotrzebowanie to jest to deficyt, który doprowadza do odchudzania. Adekwatnie do tego wyższa ilość skutkować będzie budowaniem masy co jest szczególnie popularne wśród osób trenujących.

Jadłospis 2100 kcal – jakie warunki warto spełniać?

Dużo osób, które nie mają sformułowanych zasad swojej diety mają problem z jej utrzymaniem. Dobrym sposobem będzie zawsze określenie zmian, które należy wprowadzić aby osiągnąć założony przez siebie cel. Wlicza się w to:

  • Dieta 2100 kcal jadłospis na tydzień powinna zakładać podobny rozkład kalorii w kontekście dziennym. Powinno się unikać dużych zmian w zakresie kalorycznym, gdyż może generować to nieoczekiwane występowanie głodu
  • Osoby przechodzące na dietę powinny wykluczyć całkowicie używki
  • Nie jest zalecane opieranie swojego jadłospisu na jedzeniu przetworzonym, gdyż zawiera ono dużą ilość tłuszczu oraz cukrów, które mogą utrudniać funkcjonowanie całego układu trawiennego
  • Dieta na 2100 kcal musi składać się dań urozmaiconych oraz dostosowanych bezpośrednio do preferencji także smakowych użytkowników. Jest to pomocne w łatwiejszym trzymaniu się diety
  • Jadłospis powinien być zgodny z rozkładem wartości odżywczych – węglowodanów, białka oraz tłuszczy. Dobrze jest zadbać o dobrej jakości produkty. Pełnoziarniste artykuły, chudy nabiał oraz mięso to najlepsze połączenie
  • Istotne jest zachowanie prawidłowego poziomu witamin, które to mogą być dostarczane z owocami i warzywami ale także suplementowane w postaci tabletek
  • Dieta 2100 kcal jadłospis najlepiej aby była podzielona na kilka posiłków, które będą dostarczane zgodnie z prowadzonym trybem dnia. Odradza się jedzenia bezpośrednio przed snem.
Catering dietetyczny 2100 kalorii
Processed with VSCO with v5 preset

Jakie dodatkowe kroki podjąć dbając o sylwetkę?

Zarówno kobiety jak również mężczyźni dążą do tego aby dobrze prezentować się. Jest to czynnik, który w bezpośredni sposób wpływa na samopoczucie ale także pewność siebie. Dieta 2100 kalorii będzie tutaj jednym z czynników, który przyczynia się do szybkiego uzyskania rezultatów jednak z pewnością nie jedynym. Bardzo dużym ułatwieniem w procesie czy to odchudzania czy budowania masy mięśniowej jest regularne dbanie o aktywność fizyczną. Mogą być to zarówno treningi realizowane na siłowni ale polecane będą także inne aktywności jak bieganie, jazda na rowerze czy zwykły spacer. Istotne jest dopasowanie rodzaju aktywności do swoich własnych możliwości tak aby nie zrobić sobie krzywdy. Przydatne będzie skorzystanie ze wsparcia profesjonalnych trenerów.

Przykładowa dieta na 2100 kcal

Stworzenie samodzielnie jadłospis może być kłopotliwe dla osób, które w tym temacie nie mają zbyt dużej wiedzy. Oczywiście istnieją przepisy na jakich można się opierać jak owsianki z owocami, ryż z kurczakiem czy pełnowartościowe kanapki. Problem może pojawić się jednak w momencie gdy okaże się to być zbyt monotonne. Rozwiązaniem, które okaże się w tym przypadku pomocne jest skorzystanie ze wsparcia dietetyka. Jest to osoba, która ma umiejętności, dzięki którym można stworzyć dietę dostosowaną do dolegliwości czy oczekiwań. Wystarczy przedstawić swoje wymagania, aby uzyskać kompleksowe wsparcie.

Pomoc dietetyka jest świetną opcją w momencie gdy ma się czas na to, aby samodzielnie gotować. Natłok obowiązków czy zwyczajna chęć wygospodarowania dla siebie wolnego czasu powoduje, że duża część osób szuka innych opcji. Dużą popularnością na rynku cieszy się catering dietetyczny 2100 kcal. Jest to metoda, dzięki której można uzyskać dostęp do pełnowartościowych dań, a przy tym nie trzeba wcale spędzać ogromnej ilości czasu na gotowaniu czy szukaniu inspiracji kulinarnych. O te aspekty dbają dietetycy we współpracy z kucharzami.

Poznaj naszych ekspertów:

Twoje zdrowie jest naszym priorytetem. Zdajemy sobie sprawę, że każdy organizm reaguje inaczej na różne rodzaje diety. Jeżeli zastanawiasz się, który plan żywieniowy będzie dla Ciebie najlepszy – nie wahaj się skontaktować z nami. Z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem!

Paulina Szczęsna - dietetyczka EatFit Catering

PAULINA SZCZĘSNA – Dietetyk z EatFitCatering.

Paulina to wykwalifikowany ekspert w dziedzinie dietetyki, która swój dyplom Magistra zdobyła na prestiżowym Uniwersytecie Medycznym.

Tel: 730 202 334
mail: kontakt@eatfitcatering.pl

Od początku działalności EatFitCatering jest nieocenionym członkiem naszego zespołu, mającym na celu dostarczanie zdrowych, zbilansowanych posiłków naszym klientom. Jej wiedza o różnych dietach jest bezbłędna, a jej pasja do pomagania klientom w doborze najodpowiedniejszej diety jest niezrównana. Bez względu na to, czy masz specjalne potrzeby żywieniowe, czy po prostu szukasz zdrowego sposobu odżywiania, Paulina jest tu, aby pomóc.

Adam Traczyk - szef kuchni z EatFit Catering

ADAM TRACZYK – Szef kuchni z EatFitCatering.

Adam to kucharz, który swoją pasję do gotowania przekształcił w zawód, stale podnosząc swoje kwalifikacje i doskonaląc umiejętności.

Jego doświadczenie kulinarne jest imponujące – zdobywał je pracując w najlepszych łódzkich restauracjach. Adam jest z nami od 5 lat i w tym czasie stworzył wiele menu, które zaspokoiły nawet najbardziej wymagające gusta naszych klientów. Jego zdolność do łączenia smaków i tworzenia zdrowych, smacznych posiłków sprawia, że jest nieocenionym członkiem naszego zespołu. Kiedy Adam gotuje, możesz być pewny, że otrzymasz posiłek, który jest równie smaczny, co odżywczy.