Dieta 1100 kcal – czy jest bezpieczna?

dieta 13 900x370 1

Sposób odżywiania się oraz to ile dana osoba potrzebuje kalorii do normalnego funkcjonowania jest zawsze kwestią indywidualną. Istnieje spora grupa w społeczeństwie, która nie przykłada uwagi do tego co je oraz czy dostarczane są odpowiednie składniki. Jest to bardzo niebezpieczne podejście, które może doprowadzić do rozwoju nawet niebezpiecznych chorób. Nadwaga czy otyłość poza względami czysto sylwetkowymi mocno obciąża także cały organizm. Ograniczona ruchomość czy kompleksy to tylko dodatkowe konsekwencje takiego podejścia do odżywiania. Przyczyną może być lenistwo, inne schorzenia czy też brak świadomości na temat tego jak kształtują się zdrowe nawyki odżywiania. Dieta 1100 kcal jadłospis bądź po prostu dieta redukcyjna jest najlepszym wariantem w drodze po piękny wygląd oraz zdrowie.

1100 kcal dziennie to wynik, który nie będzie satysfakcjonujący dla każdego. Z racji, że jest to bardzo niska ilość kalorii może okazać się, że u niektórych nie zostanie zaspokojona dzienna dawka energii. Oczywiście będzie dochodziło do deficytu kalorycznego, a tym samym proces odchudzania będzie się toczył jednak może być to zbyt mała ilość aby dostarczyć wszystkie niezbędne składniki. Drastyczne spadki kalorii mogą okazać się szczególnie groźne w przypadku kobiet, u których może dojść do poważnych zaburzeń hormonalnych. Chcąc tego uniknąć dieta 1100 kalorii powinna być konsultowana z osobami mającymi większą wiedzę w tym temacie jak dietetycy oraz lekarze. Rygorystyczne diety nie są najlepszą opcją, gdyż będą doprowadzały do chwilowego efektu, a następnie może dojść do efektu jojo.

Jakie zasady są istotne podczas zmian nawyków żywienia?

Dieta 1100 kcal przepisy powinna być zawsze tworzona w oparciu o pewne zasady tak aby mieć pełną gwarancję, że uzyska się satysfakcjonujący efekt. W pierwszej kolejności niezbędne będzie wyeliminowanie w pełni tłustych i niezdrowych potraw. Są to wszelkiego rodzaju dania typu Fast-food, które mają ciekawy smak ale składają się ze sporej ilości tłuszczu oraz nie zawierają żadnych wartości korzystnych dla ciała. Dieta 1100 kcal menu powinno również wykluczać nadmierną ilość cukru, która chowa się w słodyczach ale także wielu produktach, które na pierwszy rzut nie wydają się słodkie. Dobrze jest zatem zadbać o czytanie etykiet aby mieć pełną świadomość na temat tego co się je. Jadłospis 1100 kcal musi zostać również zróżnicowany pod względem smaków tak aby trzymanie się diety było łatwe.

Wiele osób mających problem ze swoją sylwetką zazwyczaj podjada między posiłkami czy opiera się na małej ilości ale bardzo kalorycznych posiłków. O wiele lepszym wariantem, dzięki któremu nie będzie doprowadzało się do nieoczekiwanego głodu jest podzielenie jadłospisu na mniejsze porcje ale częściej. Pomocne jest ustalenie podobnych odstępów czasowych między kolejnymi daniami, dzięki czemu zachowa się sytość oraz energię na cały dzień. Dieta 1100 kcal efekty uzyska się jeśli zatroszczymy się również o dostarczanie witamin. Będą one kryły się pod warzywami oraz owocami, gdzie zalecana ich dawka to około 5 porcji dziennie. Ich ogromną zaletą jest mała kaloryczność, a przy tym bardzo dobre właściwości.

Catering dietetyczny 1100 kalorii
A coconut bowl in the hands of a girl with yogurt and figs. Healthy food. Veganism.

Jak wpłynąć na uzyskanie satysfakcjonujących efektów?

Dieta 1100 kcal opinie w kontekście kształtowania sylwetki ma ogromne znaczenie. Zmiana nawyków jest w stanie wpłynąć zarówno na piękny wygląd ale także na zdrowie, które dla każdego jest niezmiernie istotne. Nie jest to jednak jedyny sposób, dzięki któremu można cieszyć się oczekiwanymi efektami. Najlepsze rezultaty zyska się wyłącznie wtedy gdy dieta zostanie połączona ze sportem. Dużo osób na co dzień zapomina o aktywności fizycznej, która ma dobre właściwości jeśli chodzi o samopoczucie czy komfort życia. Wprowadzając ją do swojej codzienności zyskuje się więcej energii ale także w znaczny sposób poprawia się jędrność ciała oraz skóry. Efekty stają się długofalowe co wyłącznie motywuje do udoskonalania się. Kluczowe w tym kontekście będzie dobranie dyscypliny bezpośrednio do swoich możliwości czy upodobań. Osoby, które mają małe doświadczenie mogą skorzystać ze wsparcia trenerów personalnych.

Dieta bez gotowania – to możliwe

Istnieje wiele osób, które żyją w biegu przez co mają zdecydowanie mniej czasu na to, aby zadbać o pełnowartościową dietę. Nie oznacza to jednak, że nie jest to możliwe. Na rynku w związku z takimi potrzebami pojawiło się ciekawe i wygodne rozwiązanie. Jest to dieta pudełkowa 1100 kcal, która to pozwala cieszyć się pysznymi daniami bez konieczności spędzania czasu w kuchni. Wszystkie posiłki konsultowane są w dietetykami tak aby zawierały wszystkie niezbędne wartości odżywcze. O smak dbają kucharze, którzy starają się trafić w gusta swoich odbiorców. Dużym udogodnieniem jest to, że catering dietetyczny 1100 kcal może występować w różnych wariantach dopasowanych do indywidualnych preferencji. Wszystkie posiłki są natomiast dostarczane w dedykowanych pojemnikach pod wskazany adres. Klienci już od wczesnych godzin porannych mają szansę cieszyć się niebywałym smakiem.

Poznaj naszych ekspertów:

Twoje zdrowie jest naszym priorytetem. Zdajemy sobie sprawę, że każdy organizm reaguje inaczej na różne rodzaje diety. Jeżeli zastanawiasz się, który plan żywieniowy będzie dla Ciebie najlepszy – nie wahaj się skontaktować z nami. Z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem!

Paulina Szczęsna - dietetyczka EatFit Catering

PAULINA SZCZĘSNA – Dietetyk z EatFitCatering.

Paulina to wykwalifikowany ekspert w dziedzinie dietetyki, która swój dyplom Magistra zdobyła na prestiżowym Uniwersytecie Medycznym.

Tel: 730 202 334
mail: kontakt@eatfitcatering.pl

Od początku działalności EatFitCatering jest nieocenionym członkiem naszego zespołu, mającym na celu dostarczanie zdrowych, zbilansowanych posiłków naszym klientom. Jej wiedza o różnych dietach jest bezbłędna, a jej pasja do pomagania klientom w doborze najodpowiedniejszej diety jest niezrównana. Bez względu na to, czy masz specjalne potrzeby żywieniowe, czy po prostu szukasz zdrowego sposobu odżywiania, Paulina jest tu, aby pomóc.

Adam Traczyk - szef kuchni z EatFit Catering

ADAM TRACZYK – Szef kuchni z EatFitCatering.

Adam to kucharz, który swoją pasję do gotowania przekształcił w zawód, stale podnosząc swoje kwalifikacje i doskonaląc umiejętności.

Jego doświadczenie kulinarne jest imponujące – zdobywał je pracując w najlepszych łódzkich restauracjach. Adam jest z nami od 5 lat i w tym czasie stworzył wiele menu, które zaspokoiły nawet najbardziej wymagające gusta naszych klientów. Jego zdolność do łączenia smaków i tworzenia zdrowych, smacznych posiłków sprawia, że jest nieocenionym członkiem naszego zespołu. Kiedy Adam gotuje, możesz być pewny, że otrzymasz posiłek, który jest równie smaczny, co odżywczy.