Czy dieta 1000kcal jest bezpieczna?

dieta 26 900x370 1

Wiele osób dąży do tego, aby posiadać atrakcyjną sylwetkę. Jest to aspekt, który w bezpośredni sposób wpływa na jakość życia oraz samopoczucie. Atrakcyjny wygląd powoduje, że czujemy się w swoim ciele dobrze oraz mamy o wiele więcej motywacji. Uzyskanie takiego efektu jest związane z kilkoma aspektami. Nie podlega wątpliwości, że to dieta 1000 kcal przyniesie największe efekty. Otyłość oraz nadwaga jest dość popularnym problemem, który to może występować zarówno w przypadku osób młodych jak również starszych. Jest to bardzo poważne schorzenie, które znacznie ogranicza codzienne funkcjonowanie ale także może przyczyniać się do powstawania innych dolegliwości, które mogą w znaczny sposób osłabiać organizm.

Dieta 1000 kcal z racji, iż jest rozwiązaniem bardzo restrykcyjnym powinna być zawsze prowadzona pod okiem osób doświadczonych. Pełnowartościowa dieta to zawsze rozwiązanie, które to będzie dostarczało wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a także witamin oraz minerałów. Uzyskanie takiego efektu przy tak małej ilości kalorii może być bardzo utrudnione. Dieta 1000 kcal nie powinna być stosowana w długim przedziale czasu, ponieważ może doprowadzić do niedostatków oraz niedoborów, które zamiast wesprzeć proces odchudzania mogą go dodatkowo utrudnić Tworzenie jadłospisu samodzielnie jest zatem bardzo trudne i lepiej wykonywać go z wsparciem dietetycznym. Osoby znajdujące się na diecie odchudzającej powinny również regularnie wykonywać badania.

Jakie są zasady na diecie 1000 kcal?

Prowadzenie diety nie jest łatwym zadaniem. Wiele osób słysząc o niej szybko się zniechęca, ponieważ zdaje sobie sprawę, że w większości przypadków dieta 1000 kcal jadłospis będzie wiązała się z szeregiem wykluczeń. Chcąc nieco ułatwić sobie to zadanie można opierać się na podstawowych zasadach jeśli chodzi o taki typ diety. Należą do nich:

  • Decydując się na wariant odchudzający niezbędne jest zrezygnowanie z obecności w jadłospisie przetworzonej żywności. Wszelkiego rodzaju pokarmy typu Fast-food zawierają w sobie ogromne pokłady tłuszczu, co dostarcza dużą ilość kalorii. Ponadto takie jedzenie nie ma w sobie żadnych pozytywnych składników
  • Dieta 1000 kcal jadłospis na 7 dni powinien również ograniczać wszelkiego rodzaju słodkie pokarmy. Chodzi tu o wszelkie ciastka, czekolady ale także jedzenie opierające swój skład a dużej zawartości tego składnika
  • Dietę należy podzielić na 3 składniki odżywcze jakim są białka, węglowodany oraz tłuszcze i na tej podstawie zapełniać swoje zapotrzebowanie energetyczne
  • Posiłki powinny być spożywane w podobnych odstępach czasowych, gdyż pozwoli to zniwelować ryzyko występowania nieoczekiwanego głodu. Warto jest podzielić swój jadłospis na mniejsze posiłki ale częściej spożywane
  • Do diety warto jest wprowadzić produkty o dużej zawartości błonnika, gdyż działa on sycąco, a do tego jest odpowiedzialny za lepszą pracę jelit
  • Konieczne jest zrezygnowanie z wszelkiego rodzaju używek – przede wszystkim z alkoholu, który zawiera dużą ilość kalorii i jedynie odpowiada za niszczenie organizmu
  • Znajdując się na diecie niezbędne jest zatroszczenie się o prawidłowe nawodnienie organizmu. Ilość niezbędnej wody w ciągu dnia będzie związana bezpośrednio z obecnością aktywności fizycznej w ciągu dnia. Przyjmuje się, że minimalnie powinno się spożywać około 2 litry wody
  • Jadłospis 1000 kcal wymaga wprowadzenia do codziennej diety dodatkowej suplementacji witamin z grupy B, magnezu, witaminy C ale także kwasów omega-3.
Catering dietetyczny 1000 kalorii

W jaki sposób tworzona jest dieta redukcyjna 1000 kcal?

Każdy człowiek charakteryzuje się zupełnie innymi potrzebami ale także preferencjami co do diety. Przejście na dietę odchudzającą jest bez wątpienia sporym wyzwaniem, gdyż ogranicza się ilość spożywanych kalorii. W tej kwestii chcąc zrozumieć na czym polega dieta 1000 kcal dla mężczyzn dobrze jest wiedzieć czym tak naprawdę jest zapotrzebowanie kaloryczne. Na tą wartość wpływa zarówno podstawowa przemiana materii czyli to ile kalorii ktoś traci w związku z funkcjonowaniem organizmu. Do tego dochodzi również dodatkowa ilość kalorii, która palona jest w związku z aktywnością fizyczną. Całkowita przemiana materii jest zatem naszym zapotrzebowaniem kalorycznym czyli ilością energii jaką potrzebujemy w ciągu dnia.

Niewielka liczba osób potrzebuje tylko 1000 kcal dziennie. Zazwyczaj jest to ilość, która ledwo wystarcza na to, aby pokryć podstawową przemianę materii. Takie podejście do diety może być szczególnie niebezpieczne w przypadku kobiet. U nich zbyt mała ilość kalorii może doprowadzić do poważnych problemów hormonalnych. W związku z tym dieta zawsze powinna być układana w sposób indywidualny, zgodny z zapotrzebowaniem danej osoby, gdyż w przeciwnym przypadku można doprowadzić do bardzo niebezpiecznych konsekwencji. Dieta 1000 kcal jadłospis na tydzień z pewnością nie jest rozwiązaniem, które mogłoby być stosowane długoterminowo.

Jakie produkty włączyć do swojej diety?

Wiele osób, które zastanawiają się nad tym czy przejść na dietę mają wątpliwości również co do tego jakie produkty powinny znaleźć się na ich liście zakupów. Oczywiście nie jest to wymagana wiedza, gdyż zarówno w internecie jak również korzystając ze wsparcia dietetyków znaleźć można bardzo dużą ilość polecanych jadłospisów, a co za tym idzie również artykułów spożywczych. Przykładowa dieta 1000 kcal najlepiej aby składała się z wielu porcji warzyw oraz owoców. Szczególnie warzywa mimo małej zawartości kalorii są w stanie zapewnić sytość na bardzo długi czas. Jest to szczególnie ważne właśnie podczas diety redukcyjnej kiedy jest się najbardziej narażonym na występowanie głodu. Dodatkowo dobrą opcją jest także wolne jedzenie i dokładne przegryzanie jedzenia, gdyż ośrodek sytości u człowieka zaczyna działać dopiero po 15 minutach.

Dieta 1000 kcal proste przepisy powinna łączyć w sobie produkty pochodzenia zwierzęcego oraz roślinnego. Korzystając dodatkowo z wariantu wegetariańskich należy pamiętać o tym, aby dostarczać do organizmu wystarczającą ilość białka. Kluczową rolą w drodze do uzyskania satysfakcjonujących efektów jest postawienie sobie jasnego celu oraz trzymanie się zasad na stałe podczas trwania danej zmiany.

Dieta 1000 kcal

Jaki wpływ ma aktywność na możliwość uzyskania efektu?

Podczas procesu odchudzania dieta 1000 kcal jadłospis ma kluczowe zadanie jednak nie jest to jedyny krok jaki można zrobić w stronę lepszego samopoczucia oraz zgubienia zbędnych kilogramów. Bardzo pomocne może okazać się tutaj wprowadzenie aktywności fizycznej. Jest to pozornie niewielka zmiana, która jest w stanie przynieść naprawdę satysfakcjonujące efekty. Oczywiście nie jest konieczne decydowanie się od razu na bardzo wymagające treningi, gdyż mogłoby to nie być dobre przy tak małej ilości kalorii. Na początku swojej drogi odchudzania dobrze jest zdecydować się na spacery czy rower, które nie będą mocno obciążające. Ilość dyscyplin sportowych jakie ma się możliwość uprawiania pozwoli na dopasowanie wariantu adekwatnie do swoich preferencji oraz możliwości.

Gdzie można uzyskać gotowy jadłospis dietetyczny?

Duża część osób, która chce przejść na dietę nie ma zbyt dużego doświadczenia jeśli chodzi o przygotowywanie posiłków ale także tworzenie dla siebie jadłospisów. Może to generować problemy gdyż dieta na 1000 kcal musi zakładać podział posiłków oraz policzone makro i mikroskładniki. Nie jest to jednak problem bez wyjścia. Bardzo polecanym rozwiązaniem jest korzystanie ze wsparcia dietetycznego. Dietetycy są osobami, które świetnie zdają sobie sprawę na temat tego jakie właściwości posiadają konkretne produkty spożywcze ale także w jaki sposób komponować diety, aby były one atrakcyjne oraz smaczne dla odbiorców. Co ważne odwiedzając dietetyka można przedstawić swoje cele ale także preferencje co do jedzenia aby uzyskać satysfakcjonujący jadłospis.

Kolejna opcja, która zdecydowanie króluje na rynku to catering 1000 kalorii. Jest to wariant, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i jest to całkowicie zrozumiałe. Dieta pudełkowa 1000 kcal dedykowana jest przede wszystkim osobom, które na co dzień mogą nie mieć czasu na to aby samemu stworzyć sobie pełnowartościowy zestaw posiłków. W zakresie takiej diety można dobrać dla siebie wariant zgodny z preferencjami jak dieta sport, redukcyjna czy wegetariańska. Istnieją również opcje dostosowane do konkretnych dolegliwości jak nietolerancja laktozy czy glutenu. Wszystkie zestawy dzielone są na kilka posiłków, które zapewnią sytość na cały dzień. Zestawy dostarczane są każdego dnia do odbiorców we wczesnych godzinach porannych, co sprawia, że już od poranku można cieszyć się niepowtarzalnym smakiem.

Poznaj naszych ekspertów:

Twoje zdrowie jest naszym priorytetem. Zdajemy sobie sprawę, że każdy organizm reaguje inaczej na różne rodzaje diety. Jeżeli zastanawiasz się, który plan żywieniowy będzie dla Ciebie najlepszy – nie wahaj się skontaktować z nami. Z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem!

Paulina Szczęsna - dietetyczka EatFit Catering

PAULINA SZCZĘSNA – Dietetyk z EatFitCatering.

Paulina to wykwalifikowany ekspert w dziedzinie dietetyki, która swój dyplom Magistra zdobyła na prestiżowym Uniwersytecie Medycznym.

Tel: 730 202 334
mail: kontakt@eatfitcatering.pl

Od początku działalności EatFitCatering jest nieocenionym członkiem naszego zespołu, mającym na celu dostarczanie zdrowych, zbilansowanych posiłków naszym klientom. Jej wiedza o różnych dietach jest bezbłędna, a jej pasja do pomagania klientom w doborze najodpowiedniejszej diety jest niezrównana. Bez względu na to, czy masz specjalne potrzeby żywieniowe, czy po prostu szukasz zdrowego sposobu odżywiania, Paulina jest tu, aby pomóc.

Adam Traczyk - szef kuchni z EatFit Catering

ADAM TRACZYK – Szef kuchni z EatFitCatering.

Adam to kucharz, który swoją pasję do gotowania przekształcił w zawód, stale podnosząc swoje kwalifikacje i doskonaląc umiejętności.

Jego doświadczenie kulinarne jest imponujące – zdobywał je pracując w najlepszych łódzkich restauracjach. Adam jest z nami od 5 lat i w tym czasie stworzył wiele menu, które zaspokoiły nawet najbardziej wymagające gusta naszych klientów. Jego zdolność do łączenia smaków i tworzenia zdrowych, smacznych posiłków sprawia, że jest nieocenionym członkiem naszego zespołu. Kiedy Adam gotuje, możesz być pewny, że otrzymasz posiłek, który jest równie smaczny, co odżywczy.