Dieta na włosy – co robić jeśli zaczną wypadać?

hairstyle and daily hair care at home cheerful mi 2022 12 16 11 27 50 utc 900x370 1

Coraz więcej osób boryka się z bardzo przykrym problemem jakim jest wypadanie włosów. Jest to zjawisko, które może w dużej mierze wpływać na samopoczucie. Szczególnie to kobiety zwracają uwagę na to jak wyglądają i chcą prezentować się dobrze niezależnie od okoliczności. Jeśli zacznie występować problem wypadanie włosów mogą jednocześnie pojawić się kompleksy na tym tle. Cierpi na tym pewność siebie, a co za tym idzie codzienne funkcjonowanie nie sprawia takiej przyjemności. W takich sytuacjach najważniejsze jest to, aby poznać realną przyczynę tego, że taka dolegliwość pojawiła się. Najczęściej jest to wynik stosowania mało wartościowej diety. Niedobór pewnych składników sprawia, że konieczna staje się przemyślana dieta na wzmocnienie włosów. Oczywiście o wiele lepszym wariantem jest zawsze zapobieganie takim problemom ale jeśli już pojawi się kłopot należy jak najszybciej działać aby nie pogłębiać go.

Piękne i gęste włosy to marzenie każdej kobiety oraz duży atut. Niestety nie wszyscy mogą cieszyć się z takich rezultatów mimo zastosowania pielęgnacji dopasowanej do rodzaju włosów. To powinno dawać jasne sygnały, że problem leży w innym miejscu i konieczne jest zadbanie o włosy również od wewnątrz. Chcąc się w tym upewnić należy zastanowić się nad tym jak zbudowany jest nasz włos. Otóż składa się on z połączenia białka oraz składników mineralnych. Oznacza to, że jeśli nasza dieta na zdrowe włosy nie posiada takich składników włosy zaczynają być pozbawione blasku oraz łamliwe. Istotne jest zatem dostarczenie budulca włosów, dzięki czemu te wzmocnią się i zdecydowanie zmniejszy się problem z ich wypadaniem. Oczywiście na wszystko potrzeba czasu i nie można oczekiwać efektów po kilku dniach,

Co powoduje, że włosy wypadają i niszczą się?

W procesie doboru tego co jeść aby wzmocnić włosy kluczowe będzie poznanie również elementów, które to mogą przyczyniać się do niszczenia włosów. Istnieje sporo produktów mających taki wpływ. Należą do nich: mocna kawa, cukier, sól ale także używki. Oznacza to, że chcąc posiadać piękne włosy kluczowe będzie wyeliminowanie bądź zminimalizowanie udziału tych produktów w diecie. Oczywiście nie będzie to łatwe szczególnie dla osób, które przyzwyczaiły się do prowadzenia takiego trybu życia. Należy jednak pamiętać, że dieta na ładne włosy, a co za tym idzie zmiana nawyków żywienia może odbywać się stopniowo. Uniknie się tym samym tak często występującego zniechęcenia do wprowadzanych zmian. Dieta na mocne włosy powinna również być pozbawiona wszelkiego rodzaju żywności przetworzonej. Jest to bardzo częsty problem osób, które na co dzień nie mają czasu samodzielnie zadbać o jadłospis. Są to jednak produkty, które wypłukują z organizmu minerały.

Rodzaj diety zawsze powinien być dopasowany w sposób indywidualny i właśnie dlatego to co jeść na porost włosów może się różnic w zależności od osoby. Istnieje dieta, która mimo tego, że opiera się na prawidłowych założeniach może doprowadzać do przerzedzania się włosów. Jest to dieta odchudzająca. Jak sama nazwa mówi ma ona doprowadzić do utraty nadmiernej masy ciała, co jednoznacznie wskazuje na to, że eliminuje się pewien poziom składników z codziennego jadłospisu. Taki rodzaj diety jest zazwyczaj ubogi jeśli chodzi o dostarczanie zarówno witamin jak również minerałów, przez co może dochodzić właśnie do utraty włosów. Dieta odchudzająca powinna wówczas zakładać suplementacje bądź powinna być wprowadzana wyłącznie na krótki okres czasu, a podczas jej prowadzenia istotne jest wykonywanie podstawowych badań.

Dieta na włosy może być potrzebna także przy okazji innych okoliczności. Częstym powodem ku temu, że włosy zaczynają wypadać są przebyte choroby, a co za tym idzie przyjmowanie niektórych leków. Po długiej antybiotykoterapii bądź innym leczeniu wiele osób zastanawia się nad tym co jeść na włosy aby przywrócić ich dawną objętość. Jest to całkowicie zrozumiałe gdyż osłabiony organizm wszystkie korzystne składniki wykorzystuje do walki z chorobą czy stanami zapalnymi. Jeśli zatem po około 3 miesiącach od choroby zauważy się u siebie problem z wypadaniem włosów będzie to związane właśnie z przebytą chorobą. Uszkodzenie włosów może być także wynikiem nieprawidłowej pielęgnacji czy bardzo częstej stylizacji przy użyciu szkodliwych substancji.

Dieta na zdrowe włosy - Odkryj, co jeść, aby mieć piękne i mocne włosy!

Dieta na porost włosów – zalecane produkty

Stworzenie atrakcyjnej i skutecznej diety w celu przywrócenia objętości wcale nie jest łatwe szczególnie jeśli w danym temacie ma się ograniczoną wiedzę. Co jeść żeby mieć piękne włosy? W pierwszej kolejności dobrze jest wprowadzić do codziennego rozkładu żywienia witaminy takie jak witaminę A,E oraz z grupy B. W jadłospisie nie powinno zabraknąć również składników mineralnych czyli cynku, miedzi oraz żelaza. Dieta na gęste włosy powinna składać się z dobrej jakości białka, które to jest jednym ze składników włosa. Istotne będzie zatem wprowadzenie mięsa oraz chudego nabiału. Polecanym produktem przy tym co jeść na zdrowe włosy będzie także wszystko to co zawiera w sobie kwasy Omega-3 oraz witaminy. Można znaleźć to pod postacią ryb ale także dobrej jakości olejów.

Istotnym składnikiem odpowiedzialnym za wytrzymałość włosa jest żelazo. Jest to produkt biorący udział w wytwarzaniu się kreatyny czyli naturalnego budulca włosów. Chcąc utrzymać jego wartość na oczekiwanym poziomie konieczne będzie opieranie diety na zawartości buraków, brokułów czy różnych rodzajów kasz. Co jeść na wzmocnienie włosów to zdecydowanie rośliny strączkowe, dzięki którym uzupełni się niedobory żelaza czy biotyny, a tym samym uchroni się przez łamliwością i suchością włosów. Tworząc posiłki dla siebie warto jest pamiętać również o dostarczaniu witaminy A oraz E. Jest to połączenie, którego efektem jest odżywienie włosów, ochrona przed zniszczeniem oraz pełna odbudowa. Po kilku tygodniach takiej diety włosy zaczną wyglądać o wiele lepiej.

Jeśli chodzi o to co jeść na zdrowe włosy aby zahamować ich wypadanie to zdecydowanie będzie to miedź oraz cynk. Ich rolą jest zabezpieczenie struktury włosa i wzmocnienie. Mając taką kombinację składników mineralnych włosy stają się mniej narażone na wypadanie. Dieta na piękne włosy opierać się będzie zatem na dużej ilości produktów ale jest to dobra informacja, gdyż dzięki temu możliwe będzie utworzenie atrakcyjnych i przede wszystkim zróżnicowanych posiłków. Monotonna dieta jest odradzana, gdyż często takie podejście skutkuje zrezygnowaniem z wprowadzonych zmian.

Kluczowe założenia tego co jeść żeby mieć zdrowe włosy

Większość osób niechętnie podchodzi do diet gdyż uważa, że szybko zniechęcą się, a co za tym idzie nie będą w stanie uzyskać oczekiwanych efektów. Oczywiście trzymanie się zdrowych nawyków żywienia nie jest łatwe szczególnie na pierwszym etapie wprowadzania zmian, kiedy konieczne jest zrezygnowanie z wielu produktów. Chcąc nieco ułatwić sobie to zadanie dobrze jest opierać się na przygotowanych wcześniej zasadach. Do najważniejszych aspektów prowadzenia zdrowej diety dla włosów zalicza się:

  • Warzywa oraz owoce w dużej ilości to zdecydowanie to co jeść na wzmocnienie włosów. Zawierają w sobie ogromną dawkę witamin oraz minerałów odpowiadających za mocną strukturę włosa oraz jego odporność na uszkodzenia
  • Co jeść na piękne włosy to również zadbanie o to, aby do organizmu docierały wszelkie niezbędne mikro oraz makroelementy. Konieczne jest zatroszczenie się o adekwatny podział na białka, węglowodany oraz tłuszcze. Wszystkie z tych składników powinny być wysokiej jakości
  • Dieta na zdrowe włosy to konieczność wyeliminowania wszelkich składników, które to będą niszczyły budulec włosy. Istotne jest zatem zrezygnowanie z wszelkiego rodzaju używek ale także zawartości przetworzonych produktów czy słodyczy
  • Prawidłowe zasady żywienia, które mogą przyczynić się do poprawy wyglądu włosów to również regularne spożywanie posiłków. Dbanie o to, aby dostarczać do organizmu odpowiednią ilość kalorii, a tym samym aby uniknąć występowania szkodliwych niedoborów
  • Nawodnienie czyli czynnik, o którym zapomina duża grupa ludzi, a który w dużej mierze odbija się na tym w jakim stanie są włosy. Osoby dorosłe powinny dziennie spożywać około 2 litry wody chyba, że prowadzą aktywny tryb życia to adekwatnie więcej.

Pielęgnacja włosów, a ich wygląd

Co jeść na mocne włosy to podstawowy czynnik odpowiadający za to jak wyglądają włosy oraz czy są odporne na występowanie różnego rodzaju uszkodzeń. Poza dostarczaniem ważnych składników od wewnątrz bardzo ważne jest także to, aby zatroszczyć się o jakość włosa również od zewnątrz. Chodzi tu przede wszystkim o to, aby dobrać pielęgnację adekwatnie do rodzaju włosów i jego potrzeb. Przesuszone włosy powinny być pielęgnowane produktami o działaniu nawilżającym. Istotne jest także skupienie się na problemach skórnych, gdyż jest to właśnie miejsce, z którego wyrastają włosy. Dobrym działaniem będzie wykluczenie kosmetyków zawierających szkodliwe SLS czy SLES, które pozornie poprawiają strukturę włosów.

Dieta na zdrowe włosy - Odkryj, co jeść, aby mieć piękne i mocne włosy!

Co jeść by wzmocnić włosy – gotowa dieta

Wiele osób boryka się z problemem wygospodarowania czasu na to aby zadbać o swoją dietę samodzielnie. Czy to oznacza, że nie można cieszyć się efektami? Zdecydowanie nie. Na rynku istnieje kilka rozwiązań, dzięki którym można poprawić swój system żywienia bez wkładu dużej ilości czasu czy siły. Będzie to zatem rozwiązanie skrojone na miarę potrzeb osób niedysponujących na co dzień zbyt dużą ilością czasu. Dieta na szybki porost włosów nie musi być tworzona indywidualnie. Świetną pomocą okaże się tutaj gotowy catering dietetyczny czyli opcja, która pojawiła się już jakiś czas temu i stale zyskuje na zainteresowaniu. Jest to dieta pudełkowa, która jest w pełni przygotowywana przez specjalistów czyli kucharzy oraz dietetyków z dużym doświadczeniem. Łączą oni produkty w taki sposób aby zapewnić odpowiednie zapotrzebowanie na wszystkie składniki ale także smak, dzięki któremu dieta wcale się nie nudzi. Oznacza to, że wprowadzenie zmian w nawykach żywieniowych wcale nie musi być trudne. Istotne jest jedynie dobranie adekwatnej diety i czekanie na pierwsze efekty, które to pojawiają się już po kilku miesiącach.

Poznaj naszych ekspertów:

Twoje zdrowie jest naszym priorytetem. Zdajemy sobie sprawę, że każdy organizm reaguje inaczej na różne rodzaje diety. Jeżeli zastanawiasz się, który plan żywieniowy będzie dla Ciebie najlepszy – nie wahaj się skontaktować z nami. Z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem!

Paulina Szczęsna - dietetyczka EatFit Catering

PAULINA SZCZĘSNA – Dietetyk z EatFitCatering.

Paulina to wykwalifikowany ekspert w dziedzinie dietetyki, która swój dyplom Magistra zdobyła na prestiżowym Uniwersytecie Medycznym.

Tel: 730 202 334
mail: kontakt@eatfitcatering.pl

Od początku działalności EatFitCatering jest nieocenionym członkiem naszego zespołu, mającym na celu dostarczanie zdrowych, zbilansowanych posiłków naszym klientom. Jej wiedza o różnych dietach jest bezbłędna, a jej pasja do pomagania klientom w doborze najodpowiedniejszej diety jest niezrównana. Bez względu na to, czy masz specjalne potrzeby żywieniowe, czy po prostu szukasz zdrowego sposobu odżywiania, Paulina jest tu, aby pomóc.

Adam Traczyk - szef kuchni z EatFit Catering

ADAM TRACZYK – Szef kuchni z EatFitCatering.

Adam to kucharz, który swoją pasję do gotowania przekształcił w zawód, stale podnosząc swoje kwalifikacje i doskonaląc umiejętności.

Jego doświadczenie kulinarne jest imponujące – zdobywał je pracując w najlepszych łódzkich restauracjach. Adam jest z nami od 5 lat i w tym czasie stworzył wiele menu, które zaspokoiły nawet najbardziej wymagające gusta naszych klientów. Jego zdolność do łączenia smaków i tworzenia zdrowych, smacznych posiłków sprawia, że jest nieocenionym członkiem naszego zespołu. Kiedy Adam gotuje, możesz być pewny, że otrzymasz posiłek, który jest równie smaczny, co odżywczy.