Dieta na piękną cerę – jak ją przygotować?

girl touching face looking at perfect skin in mirr 2022 12 16 07 42 21 utc 900x370 1

W dzisiejszych czasach bardzo często pojawiają się kompleksy. Najczęściej są one spowodowane wyglądem, co odbija się w bezpośredni sposób na jakości życia oraz samoakceptacji. W takich okolicznościach nie należy jednak poddawać się tym emocjom tylko spróbować wprowadzić zmiany do codzienności. Szczególnie będzie to pomocne jeśli chodzi o jakość skóry. To ona najczęściej podatna jest na różnego rodzaju zmiany skórne. Przebarwienia, krosty czy trądzik odbierają dobre samopoczucie dlatego tak ważne jest wprowadzenie zmian. Kluczowym zadaniem będzie zadbanie o to co jeść na ładną cerę i włosy. Wciąż mało osób zdaje sobie sprawę z tego jak ważna jest dieta na cerę i ile pozytywnych zmian jest w stanie przynieść do naszej codzienności. Wystarczy tylko połączyć odpowiednie składniki aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Dieta na ładną cerę wielu osobom może kojarzyć się z mało atrakcyjnym rozkładem posiłków. Nie ma to jednak nic wspólnego z prawdą, gdyż składników z jakich można korzystać jest naprawdę sporo. To natomiast oznacza, że można tworzyć naprawdę atrakcyjne rozwiązania kulinarne, które to będą dbały o cerę ale przy tym będą również smaczne. Dieta na piękną cerę musi właśnie odpowiadać na wszystkie preferencje oraz potrzeby osób ją stosujących, gdyż odżywianie jest zawsze kwestią mocno indywidualną. Niedopasowanie sposobu żywienia oraz monotonia jest najczęstszą przyczyną tego, że wiele osób rezygnuje z uzyskania oczekiwanych efektów i przestaje stosować pełnowartościowe posiłki. Chcąc tego uniknąć wystarczy tworzyć dania w taki sposób aby były one różnorodne.

Dieta na ładną cerę jadłospis pełen warzyw

Co jeść na ładną cerę to częste pytanie, które pojawia się u osób chcących zmienić coś w swoich dotychczasowych nawykach żywienia. Istnieje kilka podstawowych kroków jakie należy podjąć aby uzyskać w pełni satysfakcjonujący efekt. W pierwszej kolejności w diecie powinny znaleźć się warzywa. Jest to składnik, który tak naprawdę może być elementem każdego dania. Wpływ diety na skórę będzie o wiele lepszy jeśli w codziennym jadłospisie znajdzie się około 400 gramów warzyw. Oczywiście nie jest zakazane spożywanie większej ilości – wręcz przeciwnie. Stosując się do takich zaleceń spowoduje się, że nie będą konieczne żadne suplementy diety. Poza warzywami w diecie muszą znaleźć się również owoce. W tym aspekcie najbardziej istotne jest to, że dostarczają one antyoksydantów czyli elementów odpowiadających za ochronę organizmu przed procesem starzenia ale także chorobami.

Dieta na piękną cerę - co jeść, aby mieć zdrową skórę!

Jakie witaminy odpowiadają za ładny wygląd cery?

Dieta na zdrową cerę powinna składać się z dobrze wyselekcjonowanych składników, które będą dostarczać pełnowartościowych składników ale przede wszystkim witamin. Do witamin mających największe działanie jeśli chodzi o to jak wygląda stan naszej skóry zalicza się:

  • Witamina C – ma ona działanie przeciwutleniające czyli chroni skórę przed zbyt szybkim procesem starzenia. Dodatkowo bierze udział w syntezie kolagenu, który odpowiada za elastyczny, a tym samym młody wygląd skóry. Jest to witamina, dzięki której można pozbyć się przebarwień, które są bardzo częstym efektem różnych zmian skórnych. Dieta na zdrową skórę z dużą zawartością witaminy C będzie obfita w pomarańcze, truskawki, porzeczki czy paprykę. Podczas tworzenia sobie tego co jeść żeby mieć ładną cerę kluczowa będzie ochrona składników – oznacza to, że aby nie tracić witaminy C najlepiej jest spożywać te produkty surowe lub poddawane delikatnej obróbce termicznej.
  • Kolejnym składnikiem co jeść na cerę jest witamina A. Uznaje się, że jest ona odpowiedzialna za utrzymanie wyrównanego kolorytu skóry. Doprowadza ona do normowania się procesu łojotokowego skóry, a także przyczynia się do utrzymywania prawidłowego nawilżenia skóry, dzięki czemu cera jest mniej narażona na uszkodzenia. Zbyt mała ilość w diecie będzie skutkowała suchością ale także nieprawidłowym złuszczaniem się. Uznaje się, że ta witamina często odpowiada za cały proces leczenia osób cierpiących na trądzik. Chcąc zauważyć efekty konieczne jest aby dieta nawilżająca skórę zawierała w jadłospisie paprykę, tuńczyk, szpinak oraz marchewki.
  • Kolejna z witamin, a dokładniej dwie witaminy w połączeniu – D oraz E przyczyniają się do nawilżenia skóry. Należy tutaj również wiedzieć, że dodatkowo dochodzi do wyrównania produkcji serum, dzięki czemu cera wygląda promiennie oraz świeżo przez cały dzień. Witamina D jest elementem, którego największą ilość dostarcza się do ciała poprzez ekspozycje na słońce. Oczywiście istnieje możliwość dostarczania jej poprzez odpowiednią suplementacje.

Co jeść aby mieć piękną cerę – korzystne składniki

Witaminy to jeden z elementów w jaki powinna obfitować dieta na skórę jednak nie jedyny. Osoby zmieniające swoje nawyki żywieniowe powinny zatroszczyć się także o to, aby jadłospis zawierał w sobie również składniki mineralne. Mogą one być bardzo pomocne podczas leczenia różnego rodzaju dolegliwości skórnych. Istotne znaczenie w tym temacie będzie miało zastosowanie cynku, selenu czy siarki. Pierwszy z tych składników uznawany jest za najlepszy do walki z bakteriami ale także świetnie radzi sobie jeśli chodzi o nadmiar serum. Oznacza to, że jego prawidłowa ilość w diecie doprowadzi do nawilżonej ale nie tłustej cery. Selen jest natomiast produktem, który ma działanie antyoksydacyjne. Oznacza to, że chroni skórę przed występowaniem różnego rodzaju stanów zapalnych. Połączenie krzemu z siarką zapewni natomiast prawidłowe złuszczanie. Chcąc zawrzeć te wszystkie substancje dieta na zdrową skórę powinna zawierać produkty pełnoziarniste, warzywa zielone oraz dużą ilość owoców.

Zastanawiając się nad tym co jeść aby mieć ładną cerę nie należy zapominać również o pozostałych makroelementach. Dieta na suchą skórę powinna opierać się na zdrowych tłuszczach czyli takich pochodzenia roślinnego. Oczywiście nie należy pomijać również tych pochodzenia zwierzęcego jednak powinny one występować w minimalnych ilościach. Uzupełnienie zdrowych tłuszczy nie powinno być niczym trudnym, ponieważ występują w orzechach ale także olejach, które to łatwo jest przemycić do swojego jadłospisu jako dodatek do sałatki czy ryby.

Jakie kryteria diety stosować dbając o cerę?

Istnieje szereg produktów, które przyczyniają się do poprawy wyglądu skóry ale istnieją także takie, które będą wpływały na pogorszenie się jej stanu. Prowadząc dietę często pojawiają się pokusy, przez które można przerwać swoje dążenie do celu. W celu uniknięcia takich efektów istotne będzie stosowanie się do określonych zasad:

  • Dieta na piękną cerę blog będzie wykluczała wszelkiego rodzaju produkty opierające się na chemicznych składnikach. Będzie to głównie żywność przetworzona typu Fast-food ale także słodycze czy słodkie przekąski. Zawierają one składniki odpowiedzialne za większe ryzyko występowania stanów zapalnych
  • Jadłospis powinien składać się ze wszystkich niezbędnych makroelementów czyli białka, węglowodanów oraz tłuszczy w prawidłowym rozkładzie ilościowym
  • Niezbędne jest wprowadzenie do diety dużej ilości warzyw oraz owoców zawierających szereg antyoksydantów oraz witamin
  • Kategorycznie należy usunąć z diety wszelkiego rodzaju używki
  • Istotne jest zadbanie o prawidłowy poziom nawilżenia. Ma to bezpośredni wpływ na stan oraz wygląd skóry. Przyjmuje się, że dziennie powinno się pić około 2-3 litrów wody oraz napojów niesłodzonych
  • Poza dietą bardzo duże znaczenie dla stanu skóry ma również odpowiednia ilość snu oraz redukcja stresu.
Dieta na piękną cerę - co jeść, aby mieć zdrową skórę!

Co jeść na regenerację skóry – jak dobrać jadłospis?

Stworzenie diety i zastanowienie się nad tym co jeść aby mieć ładną cerę dla wielu osób może okazać się kłopotliwe. Chodzi tu przede wszystkim o określenie swojego zapotrzebowania kalorycznego. Jest to bardzo ważny aspekt jeśli chce się stworzyć bezpieczną i pełnowartościową dietę. Jest to nic innego jak ilość kalorii, których potrzebuje organizm do tego, aby w prawidłowy sposób funkcjonować. Wysokość tych kalorii będzie zależała od tego czy na co dzień jest się aktywnym, ile ma się lat oraz jaką wagę. Uzyskanie wyniku nie jest trudne, gdyż na internecie znaleźć można wiele kalkulatorów dietetycznych pomagających poznać swoje zapotrzebowanie. Dieta na jędrną skórę nie powinna być uboga w kalorie. Oznacza to, że chcąc zadbać o swoją skórę nie polecane jest stosowanie diet mocno restrykcyjnych. Oczywiście nie jest zakazane odchudzanie ale dobrze jest przeprowadzać ten proces powoli.

Kto może pomóc podczas tworzenia diety?

Istnieje duża grupa osób, która nie wie co jeść na piękną cerę i w jaki sposób przygotować jadłospis aby uzyskać w pełni satysfakcjonujące rezultaty. Nie jest to okoliczność, która ogranicza możliwość osiągnięcia celu jakim jest poprawa cery. W takich przypadkach jednym z rozwiązań będzie skorzystanie z pomocy specjalistów. Na rynku funkcjonuje bardzo dużo dietetyków, którzy to charakteryzują się dużą wiedzą na temat tego jak powinna być skonstruowana dieta przy konkretnych oczekiwaniach. Oczywiście zanim skorzysta się z takiej pomocy dobrze jest wykonać chociaż podstawowe badania tak aby uzyskać wiedzę na temat ewentualnych niedoborów. Będzie to bardzo pomocne w trakcie przygotowywania jadłospisu.

Dieta na jędrną skórę może czasem zabierać sporo czasu jeśli chodzi o jej przygotowanie. Jest to jeden z elementów, przez które wiele osób zniechęca się. Natłok obowiązków czy też ograniczone umiejętności w kwestiach gotowania powodują, że pozostawia się plany i marzenia o pięknej cerze. Wówczas jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zainteresowanie się cateringiem dietetycznym. Jest to dość nowa opcja na rynku, a już skupia bardzo szerokie grono zainteresowanych osób. Jest to zupełnie zrozumiałe, gdyż inwestując w taką metodę nie trzeba przejmować się zakupami, tworzeniem jadłospisu czy też sprzątaniem po jedzeniu. Wszystkie posiłki dostarczane są do domu szczelnie zamknięte. Kucharze we współpracy z dietetykami troszczą się o różnorodność oraz obecność wszystkich niezbędnych składników w diecie.

Poznaj naszych ekspertów:

Twoje zdrowie jest naszym priorytetem. Zdajemy sobie sprawę, że każdy organizm reaguje inaczej na różne rodzaje diety. Jeżeli zastanawiasz się, który plan żywieniowy będzie dla Ciebie najlepszy – nie wahaj się skontaktować z nami. Z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem!

Paulina Szczęsna - dietetyczka EatFit Catering

PAULINA SZCZĘSNA – Dietetyk z EatFitCatering.

Paulina to wykwalifikowany ekspert w dziedzinie dietetyki, która swój dyplom Magistra zdobyła na prestiżowym Uniwersytecie Medycznym.

Tel: 730 202 334
mail: kontakt@eatfitcatering.pl

Od początku działalności EatFitCatering jest nieocenionym członkiem naszego zespołu, mającym na celu dostarczanie zdrowych, zbilansowanych posiłków naszym klientom. Jej wiedza o różnych dietach jest bezbłędna, a jej pasja do pomagania klientom w doborze najodpowiedniejszej diety jest niezrównana. Bez względu na to, czy masz specjalne potrzeby żywieniowe, czy po prostu szukasz zdrowego sposobu odżywiania, Paulina jest tu, aby pomóc.

Adam Traczyk - szef kuchni z EatFit Catering

ADAM TRACZYK – Szef kuchni z EatFitCatering.

Adam to kucharz, który swoją pasję do gotowania przekształcił w zawód, stale podnosząc swoje kwalifikacje i doskonaląc umiejętności.

Jego doświadczenie kulinarne jest imponujące – zdobywał je pracując w najlepszych łódzkich restauracjach. Adam jest z nami od 5 lat i w tym czasie stworzył wiele menu, które zaspokoiły nawet najbardziej wymagające gusta naszych klientów. Jego zdolność do łączenia smaków i tworzenia zdrowych, smacznych posiłków sprawia, że jest nieocenionym członkiem naszego zespołu. Kiedy Adam gotuje, możesz być pewny, że otrzymasz posiłek, który jest równie smaczny, co odżywczy.