Dieta na obniżenie trójglicerydów

Dieta na obnizenie trojglicerydow 2 900x370 1

W obecnym świecie ludzie każdego dnia narażeni są na szkodliwe działanie różnych czynników. Jest to zarówno zanieczyszczone środowisko, stres ale także przewlekłe zmęczenie. Wszystko to bardzo negatywnie oddziałuje na samopoczucie ale także nasze zdrowie. Istnieje jednak szereg czynników, które są bezpośrednio zależne od nas. Jednym z najważniejszych jest dieta, którą możemy samodzielnie kreować według tego co uważamy za stosowne. Niestety duża część osób decyduje się na najłatwiejsze rozwiązanie jakim jest żywność przetworzona. Jest to w pewnym sensie zrozumiałe, gdyż nie każdy posiada wystarczającą ilość czasu aby samodzielnie zająć się przygotowywaniem posiłków. Należy mieć tutaj jednak świadomość tego, że taka dieta będzie odbijała się na jakości życia, a także w wielu przypadkach może doprowadzać również do występowania chorób.

Bardzo częstym efektem nie stosowania się do zdrowych norm odżywiania jest pojawianie się coraz to nowszych dolegliwości. Jednym z problemów jakie mogą pojawić się przy niewłaściwie prowadzonej diecie jest podwyższony poziom trójglicerydów. Jest to tłuszcz, który naturalnie występuje w naszym ciele, jednak jego zbyt wysoka ilość zwiększa ryzyko zachorowania na serce. Oczywiście trójglicerydy dieta będzie tutaj właściwym rozwiązaniem, gdyż jest tworzona w taki sposób aby stopniowo ograniczać produkty go zawierające. Dieta dla niektórych osób może być dużym wyzwaniem jednak nie ma co się do niej zniechęcać gdy na szali znajduje się zdrowie. Ponadto odpowiednie podejście do jadłospisu czyli stworzenie atrakcyjnych i różnorodnych potraw może przynieść naprawdę satysfakcjonujące efekty.

Dlaczego wysoki poziom trójglicerydów jest niebezpieczny?

Zanim rozpocznie się poszukiwanie przepisów, które będą ograniczały wysoki poziom trójglicerydów dobrze jest zrozumieć czemu są one tak naprawdę szkodliwe dla organizmu. Otóż występują one w różnych produktach spożywczych jak masło czy oleje. Oznacza to, że bardzo łatwo jest doprowadzić do nadwyżki tego składnika, gdyż występuje on w większości domów jako produkt do codziennego użytku. Ponadto wysoki poziom kalorii, cukru czy też alkoholu będzie sprawiał, że tłuszcz ten będzie magazynowany. To jednak nie koniec, gdyż cząsteczki te mogą przemieszczać się w naszej krwi. Oczywiście trójglicerydy są też jednym z podstawowych źródeł z jakiego nasz organizm czerpie energię. Zbyt duża ilość może przyczyniać się jednak do występowania otyłości, insulinooporności czy chorób serca.

Jakie produkty zalecane są w przypadku wysokiego poziomu trójglicerydów?

Dieta przy wysokich trójglicerydach zawsze będzie odgrywała wysokie znaczenie gdyż jest jedną z najprostszych sposobów na to aby zniwelować te problemy i sprawić, że dana osoba będzie zabezpieczona przed dolegliwościami oraz ryzykiem wystąpienia niektórych chorób. Osoby chcące zadbać o swój organizm muszą zatem poznać wysokie trójglicerydy co jeść i wyłącznie na podstawie tych produktów tworzyć jadłospis dla siebie. Nie jest to łatwe zadanie przede wszystkim dla osób, które nie mają w tym temacie zbyt dużej wiedzy. Dlatego też poniżej znajduje się lista produktów, które uznane są za takie, które skutecznie obniżają poziom tłuszczów:

  • Produkty pełne w ziarna oraz takie, które zawierają w sobie wysoki poziom błonnika
  • Warzywa
  • Owoce
  • Produkty mleczne o małej zawartości tłuszczu
  • Tłuste ryby

Z produktów, które zostały wymienione można stworzyć naprawdę ciekawy jadłospis na wysokie trójglicerydy. Zachowanie różnorodności będzie bardzo pomocne w utrzymaniu diety. Zazwyczaj najczęstszym problemem, przez który wiele osób rezygnuje z diety jest właśnie monotonia. Warto jest dobierać potrawy zarówno pod względem zdrowia ale także indywidualnych preferencji co do smaku.

Dieta na obniżenie cholesterolu i trójglicerydów – czego unikać

Dieta na trójglicerydy to nie tylko wprowadzenie do swojej codziennej rutyny konkretnych produktów ale także skoncentrowanie się na eliminacji substancji, które to w żaden sposób korzystnie nie wpływają na nasze funkcjonowanie. Zdrowe nawyki żywienia w tym kontekście będą skupiały się wokół ograniczenia spożywania alkoholu oraz innych używek. Osoby chcące ograniczyć tłuszcze muszą również zrezygnować z dużej ilości cukru w swojej diecie. Będą to zatem wszelkiego rodzaju słodycze ale także gotowe produkty o wysokiej zawartości cukrów. Podwyższone trójglicerydy dieta musi również zakładać ograniczenie ilości węglowodanów. Energia z nich płynąca to maksymalnie 60% dziennego zapotrzebowania i na takim poziomie należy je utrzymywać. Jeśli natomiast chodzi o ilość tłuszczy to tutaj również warto jest je ograniczyć do maksymalnie 35% dziennych kalorii.

Rodzaje diet sprawdzające się przy wysokich trójglicerydach

Dieta przy podwyższonych trójglicerydach może wyglądać różnie i skupiać się na kilku założeniach. Osoby potrzebujące takiego rozwiązania muszą pamiętać, że zmiana dotychczasowych nawyków żywienia to klucz do tego, aby obniżyć wysokość tych tłuszczów w diecie. Dietetycy oraz lekarze polecają dobierać sposób żywienia, który to będzie obciążał serca. Idąc tym tropem można zatem wyróżnić 4 rodzaje diet, które sprawdzą się najlepiej:

  • Dieta przy trójglicerydach o niskiej zawartości węglowodanów. Przeprowadzone badania wykazały, że zastosowanie w swojej diecie węglowodanów na poziomie wyższym niż 60% kalorii może doprowadzić do zwiększenia się ilości trój glicerydów. Chodzi tu przede wszystkim o węglowodany pochodzące ze zbóż. Istotną informacją jest także to, że węglowodany odkładają się w późniejszym etapie właśnie jako tłuszcz. Chcąc tego uniknąć należy stosować się do tego czego nie jeść przy wysokich trójglicerydach czyli wszelkich rafinowanych węglowodanów i zastąpić to produktami o dużej zawartości błonnika jak produkty pełnoziarniste czy warzywa.
  • Dieta przy wysokim poziomie trój glicerydów skupiająca się na dostarczaniu odpowiedniej ilości błonnika. Jest to substancja, która bezpośrednio wpływa na spowolnienie wchłaniania się tłuszczu jakie zachodzi w jelicie cienkim. Osoby chcące zgubić zbędne kilogramy z pewnością ucieszy informacja, że zwiększenie poziomu błonnika w diecie będzie pomocne. Ma to także związek z tym, że produkty bogate w błonnik gwarantują sytość przez zdecydowanie dłuższy okres czasu.
  • Dieta na wysokie trójglicerydy przepisy z rybami również sprawdzi się idealnie. W tym przypadku kluczowy jest fakt, że ryby zawierają w sobie zdrowy tłuszcz, który korzystnie oddziałuje na pracę serca. Są w nich zawarte również kwasy, których organizm nie produkuje, przez co muszą być dostarczane z zewnątrz. Dieta nie musi całkowicie opierać się na rybach jednak warto aby były one serwowane przynajmniej 3 razy w ciągu tygodnia.
  • Dieta pozbawiona mięsa to kolejna opcja, która może przyczynić się do obniżenia poziomu trójglicerydów oraz cholesterolu. W tym przypadku należy jednak pamiętać o tym, że mięso, a co za tym idzie składniki odżywcze znajdujące się w nim muszą zostać uzupełnione inną drogą. Na rynku na szczęście istnieje wiele zamienników mięsa, które są pełnowartościowe, a przy tym smaczne.

Dieta odchudzająca w walce z trój glicerydami

Wiele osób zastanawia się nad tym jak obniżyć trójglicerydy dieta jednak często przyczyną może być zbyt wysoka masa ciała. Ma to bezpośredni wpływ również na to, że w organizmie występuje wysoka ilość tłuszczów. W takich okolicznościach dieta obniżająca trój glicerydy będzie skupiała się w pierwszej kolejności na ograniczeniu nadmiernej masy ciała. Jak uzyskać efekt? Ważne jest to aby wyliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Można zrealizować to za pomocą wielu kalkulatorów, które znaleźć można w internecie. Następnie należy odjąć od dziennego zapotrzebowania około 100-200 kalorii tak aby proces chudnięcia odbywał się stopniowo. Przy tym wszystkim należy zadbać o wszystkie niezbędne składniki i wartości odżywcze jak węglowodany, białko oraz tłuszcze oraz witaminy i minerały.

Proces chudnięcia to nie sama wysokie trójglicerydy dieta ale także aktywność fizyczna. Jest to coś o czym wielu ludzi zapomina na co dzień z racji braku czasu czy chęci. Sport ma jednak świetne działanie zarówno na nasze ciało ale także na samopoczucie. Codzienna dawka ruchu przyczyni się także do szybszego spalania tkanki tłuszczowej. Większość osób powinna znaleźć dla siebie coś adekwatnego, gdyż istnieje szereg dyscyplin świetnie sprawdzających się nawet u osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze sportem.

Jak stworzyć idealną dietę dla siebie?

Wysokie trójglicerydy dieta przepisy to spore wyzwanie dla dużej części osób. Dzieje się tak, ponieważ większość osób nie posiada odpowiedniej wiedzy ale także doświadczenia w zakresie przygotowywania diet. Do tego potrzeba mieć chociaż podstawową wiedzę na temat dietetyki. Na szczęście nie jest to równoważne z tym, że społeczeństwo musi rezygnować z uzyskania atrakcyjnych wyników oraz poprawy swojego zdrowia. W takich okolicznościach polecane jest skorzystanie ze wsparcia specjalistów. Będą to dietetycy, którzy potrafią dobrać rodzaj diety oraz przepisy do konkretnych dolegliwości. Oznacza to, że już po kilku tygodniach zauważalne są pierwsze zmiany – najpierw w samopoczuciu, a następnie także w wynikach badań. Istotnym zadaniem jakie powinno być realizowane przez osoby zmagające się z chorobami jest regularne wykonywanie badań.

Istnieje również grupa osób, która mimo dostępu do wiedzy czy wsparcia dietetycznego nie jest w stanie samodzielnie przygotować dla siebie posiłków. Może wynikać to z braku czasu ale także ograniczonych umiejętności co do gotowania. Nie jest to powód do zniechęcania się gdyż kolejną opcją z jakiej można skorzystać jest catering dietetyczny. Jest to rozwiązanie stworzone właśnie z myślą o osobach, które na co dzień nie mają czasu na to aby gotować sobie posiłki czy zastanawiać się nad tym jakich produktów spożywczych warto jest używać. Gotowe dania dostarczane są w każdy dzień. Osoba zamawiająca ma natomiast swobodę wyboru samej diety ale także ilości posiłków, co sprawia, że zyskuje się pełną satysfakcje.

Poznaj naszych ekspertów:

Twoje zdrowie jest naszym priorytetem. Zdajemy sobie sprawę, że każdy organizm reaguje inaczej na różne rodzaje diety. Jeżeli zastanawiasz się, który plan żywieniowy będzie dla Ciebie najlepszy – nie wahaj się skontaktować z nami. Z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem!

Paulina Szczęsna - dietetyczka EatFit Catering

PAULINA SZCZĘSNA – Dietetyk z EatFitCatering.

Paulina to wykwalifikowany ekspert w dziedzinie dietetyki, która swój dyplom Magistra zdobyła na prestiżowym Uniwersytecie Medycznym.

Tel: 730 202 334
mail: kontakt@eatfitcatering.pl

Od początku działalności EatFitCatering jest nieocenionym członkiem naszego zespołu, mającym na celu dostarczanie zdrowych, zbilansowanych posiłków naszym klientom. Jej wiedza o różnych dietach jest bezbłędna, a jej pasja do pomagania klientom w doborze najodpowiedniejszej diety jest niezrównana. Bez względu na to, czy masz specjalne potrzeby żywieniowe, czy po prostu szukasz zdrowego sposobu odżywiania, Paulina jest tu, aby pomóc.

Adam Traczyk - szef kuchni z EatFit Catering

ADAM TRACZYK – Szef kuchni z EatFitCatering.

Adam to kucharz, który swoją pasję do gotowania przekształcił w zawód, stale podnosząc swoje kwalifikacje i doskonaląc umiejętności.

Jego doświadczenie kulinarne jest imponujące – zdobywał je pracując w najlepszych łódzkich restauracjach. Adam jest z nami od 5 lat i w tym czasie stworzył wiele menu, które zaspokoiły nawet najbardziej wymagające gusta naszych klientów. Jego zdolność do łączenia smaków i tworzenia zdrowych, smacznych posiłków sprawia, że jest nieocenionym członkiem naszego zespołu. Kiedy Adam gotuje, możesz być pewny, że otrzymasz posiłek, który jest równie smaczny, co odżywczy.