Dieta 2600 kcal – czy to dużo?

dieta 25 900x370 1

Dzienny jadłospis to kwestie, które zawsze powinny być dostosowywane w sposób indywidualny. Każdy człowiek charakteryzuje się zupełnie innymi potrzebami oraz oczekiwaniami jeśli chodzi o jedzenie. Będzie to związane zarówno z indywidualnymi dolegliwościami ale także planami w kontekście własnego wyglądu i masy ciała. Bardziej utrudnione zadanie będzie pojawiało się w przypadku osób, które dążą do zrzucenia nadmiernej ilości kilogramów. Może być to o tyle trudniejsze, że lata złych nawyków żywieniowych ciężko jest zmienić. Najważniejszy jest plan oraz dobrze skonstruowana dieta 2600 kcal jadłospis. Przy odpowiednim zaangażowaniu i zadbaniu także o sferę aktywności fizycznej już po kilku miesiącach będą widoczne pierwsze efekty. Zanim jednak rozpocznie się zmiany dobrze jest zaczerpnąć nieco wiedzy z zakresu dietetyki.

Dieta 2600 kcal jest opcją, która może przynieść odmienny rezultat w przypadku kobiet i mężczyzn. Sprawa związana jest bezpośrednio z zapotrzebowaniem kalorycznym rozpatrywanym w kontekście dnia. Jest to nic innego jak liczba kalorii, która będzie odpowiadać podstawowej przemianie energii ale także aktywności fizycznej jaką podejmuje się w ciągu dnia. Idąc tym tropem dobrze jest rozróżnić także czym jest deficyt, a czym nadwyżka kaloryczna. Pierwsze zagadnienie będzie pojawiało się w momencie gdy je się mniejszą ilość kalorii niż własne zapotrzebowanie i jest to jedyna metoda na to aby schudnąć. Drugie zagadnienie jest sytuacją odwrotną i będzie dochodziło do przyrostu masy. Oznacza to, że dieta 2600 kalorii u kobiet będzie zazwyczaj prowadzić do budowania masy, gdyż rzadko dochodzi do tak wysokiej zapotrzebowania u kobiet.

Jakie zmiany powinny zostać wprowadzone w codziennym odżywianiu?

Wiele osób zastanawia się nad tym od czego zacząć zmiany w codziennych nawykach żywieniowych aby jak najszybciej zobaczyć rezultaty zarówno jeśli chodzi o sylwetkę ale także swoje zdrowie. Dieta na 2600 kcal powinna w pełni wykluczać wszelkiego rodzaju żywność przetworzoną. Jest to jedzenie, które poza dużą ilością kalorii oraz zawartości ogromnej dawki tłuszczu nie ma żadnych korzystnych właściwości. Może jedynie osłabiać układ trawienny i odbijać się na wyglądzie. Jadłospis 2600 kcal będzie również ograniczony jeśli chodzi o spożywanie używek. Mogą one zaburzyć efekty i przyczynić się do częstszego podjadania – szczególnie w przypadku spożywania alkoholu. W diecie nie powinny znajdować się artykuły spożywcze, które to będą opierały się na dużej zawartości cukru. Warto jest kontrolować skład jedzenia, gdyż często nie jest to łatwe do wychwycenia.

2600 kcal dziennie powinno zostać umieszczone w produktach pełnowartościowych czyli takich dostarczających do organizmu wszystkich niezbędnych wartości odżywczych – węglowodanów, białka oraz tłuszczy. Dodatkowo warto jest zatroszczyć się także o suplementacje witamin tak aby nie doprowadzać do niedoborów. Można zdecydować się na gotowe produkty jak tabletki bądź wzbogacić swoją dietę o dostęp do świeżych warzyw oraz owoców. Dieta 2600 kcal masa powinna także zostać podzielona na kilka podobnych pod względem kalorycznym posiłków. Ma to na celu zabezpieczenie przed pojawianiem się nadmiernego głodu, który mógłby skutkować podjadaniem. Osoby przechodzące na dietę i dbające o poprawne nawyki żywienia powinny dostarczać także odpowiedniej dawki wody, a jej ilość będzie zależna od obecności aktywności w ciągu dnia.

Catering dietetyczny 2600 kalorii
Happy woman in sportswear holding salad near the table full of healthy products. Healthy eating and sports lifestyle concept

Przykładowy jadłospis 2600 kcal – jak go wesprzeć?

Dieta 2600 kcal redukcja będzie zawsze pierwszym krokiem jeśli chce się poprawić kształt swojej sylwetki ale także zdrowie. Istnieje jednak dodatkowy sposób na to, aby przyspieszyć cały ten proces. Bardzo polecane jest to aby w codzienności pamiętać również o aktywności fizycznej. Sport jest bardzo ważnym czynnikiem, który będzie decydował o elastyczności sylwetki oraz skóry. Osoby chcące rozpocząć swoją przygodę z aktywnością powinny wybrać dyscyplinę zgodną ze swoją mobilnością oraz możliwościami tak aby nie doprowadzić do kontuzji.

Wiele osób, które chcą wprowadzić dietę ma problem z wygospodarowaniem czasu na to, aby zadbać o przygotowanie sobie posiłków. W takich okolicznościach nie należy całkowicie rezygnować z możliwości uzyskania efektów, a wręcz przeciwnie. Odpowiedzią na takie potrzeby i oczekiwania jest catering dietetyczny 2600 kcal. Jest to opcja, która pojawiła się na rynku stosunkowo niedawno jednak już teraz cieszy się ogromnym zainteresowaniem i zaufaniem. Ma to bezpośredni związek z faktem, iż dieta pudełkowa 2600 kcal pozwala na przekazanie wszystkich zadań związanych z gotowaniem w ręce profesjonalistów – dietetyków oraz kucharzy z ogromnym doświadczeniem. Mają oni ogromną wiedzę i są w stanie stworzyć jadłospis zgodnie z zapotrzebowaniem kalorycznym. Wszystkie dania opierają się na wysokiej jakości produktach. Oznacza to, że łatwo jest wesprzeć zdrowie i uzyskać oczekiwany rezultat.

Poznaj naszych ekspertów:

Twoje zdrowie jest naszym priorytetem. Zdajemy sobie sprawę, że każdy organizm reaguje inaczej na różne rodzaje diety. Jeżeli zastanawiasz się, który plan żywieniowy będzie dla Ciebie najlepszy – nie wahaj się skontaktować z nami. Z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem!

Paulina Szczęsna - dietetyczka EatFit Catering

PAULINA SZCZĘSNA – Dietetyk z EatFitCatering.

Paulina to wykwalifikowany ekspert w dziedzinie dietetyki, która swój dyplom Magistra zdobyła na prestiżowym Uniwersytecie Medycznym.

Tel: 730 202 334
mail: kontakt@eatfitcatering.pl

Od początku działalności EatFitCatering jest nieocenionym członkiem naszego zespołu, mającym na celu dostarczanie zdrowych, zbilansowanych posiłków naszym klientom. Jej wiedza o różnych dietach jest bezbłędna, a jej pasja do pomagania klientom w doborze najodpowiedniejszej diety jest niezrównana. Bez względu na to, czy masz specjalne potrzeby żywieniowe, czy po prostu szukasz zdrowego sposobu odżywiania, Paulina jest tu, aby pomóc.

Adam Traczyk - szef kuchni z EatFit Catering

ADAM TRACZYK – Szef kuchni z EatFitCatering.

Adam to kucharz, który swoją pasję do gotowania przekształcił w zawód, stale podnosząc swoje kwalifikacje i doskonaląc umiejętności.

Jego doświadczenie kulinarne jest imponujące – zdobywał je pracując w najlepszych łódzkich restauracjach. Adam jest z nami od 5 lat i w tym czasie stworzył wiele menu, które zaspokoiły nawet najbardziej wymagające gusta naszych klientów. Jego zdolność do łączenia smaków i tworzenia zdrowych, smacznych posiłków sprawia, że jest nieocenionym członkiem naszego zespołu. Kiedy Adam gotuje, możesz być pewny, że otrzymasz posiłek, który jest równie smaczny, co odżywczy.