Jak wykorzystać Cheat Day/Cheat Meal w swojej diecie?

cheat meal 1 900x370 1

Zasady zdrowego odżywiania – dlaczego warto ich przestrzegać?

Zasady zdrowego odżywiania – dlaczego warto ich przestrzegać

Świadomość tego jakie nawyki żywieniowe warto stosować jest coraz większa i jest to bardzo pozytywne zjawisko, dzięki któremu coraz więcej osób może cieszyć się dobrym samopoczuciem. Duża część społeczeństwa, która do tej pory nie wiedziała jak jeść zdrowo narzekała z powodu braku energii, nieatrakcyjnej sylwetki czy zmęczenia. Są to całkowicie naturalne zjawiska, które pojawiają się w przypadku spożywania zbyt małej, zbyt dużej bądź przetworzonej żywności. Jak zatem powinno wyglądać prawidłowe żywienie? Panuje kilka zasad, których warto się stosować, aby cieszyć się dużą dawką energii każdego dnia. W pierwszej kolejności osoby chcące zmienić dotychczasowy tryb życia powinny zadbać o regularność. Jest to istotne, ponieważ powoduje, że w zbliżonych odstępach czasowych dostarcza się organizmowi kalorii, które to natomiast są odpowiedzialne za posiadanie energii. Zbyt długa przerwa między posiłkami szybko sprawi, że staniemy się rozdrażnieni, zdenerwowani i nie będziemy mogli się na niczym skupić. Zbyt krótki odstęp czasu sprawi natomiast, że będziemy stawać się głodni coraz szybciej, a także może to doprowadzić do podjadania. Warto zatem ustalić sobie dobowy rytm spożywania dań, dzięki którym łatwiej będzie podzielić ilość kalorii na konkretną ilość dań. Kolejnym sposobem, dzięki któremu dieta stanie się o wiele bardziej atrakcyjna jest ustalanie z góry jadłospisu. Jest to pomocne, ponieważ można urozmaicić sobie dania na poszczególne dni. Oczywiście duża część osób może mieć problem z wygospodarowaniem czasu na tworzenie posiłków. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ w dzisiejszych czasach natłok obowiązków może być mocno problematyczny. Nie jest to jednak sytuacja wykluczająca zdrowe odżywianie. Catering dietetyczny jest opcją, dzięki której coraz więcej osób może cieszyć się poprawnymi nawykami żywienia. W tym rozwiązaniu ogromną zaletą jest to, że za tworzenie menu oraz posiłków odpowiadają wykwalifikowani dietetycy oraz kucharze, dzięki którym dieta jest zróżnicowana i pełna wszystkich niezbędnych witamin oraz makroelementów. Znajduje się w niej także miejsce na cheat day

Dieta redukcyjna – co oznacza i kto powinien ją stosować?

Dieta redukcyjna – co oznacza i kto powinien ją stosować

Każdy w obecnych czasach niezależnie od płci czy wieku dba o to, aby dobrze wyglądać. Sylwetka ma ogromne znaczenie oraz wpływ na to czy mamy dobre samopoczucie oraz pewność siebie. Społeczeństwo wciąż szuka metod, dzięki którym może poprawić wygląd ale kluczową kwestią jest zawsze dieta. Osoby chcące schudnąć rozpoczynają zazwyczaj tak zwaną dietę redukcyjną. Polega ona na ograniczeniu ilości kalorii poniżej zapotrzebowania. Zapotrzebowanie kaloryczne każdy może określić indywidualnie i na tej podstawie odjąć 100 lub 200 kalorii, aby mogły pojawiać się pierwsze efekty. Wiele osób obawia się takiej diety, ponieważ uważa, że wiąże się ona tylko i wyłącznie z ograniczeniami. Jest to błędna świadomość, ponieważ cheat meal na redukcji może występować, a osoby stosujące takie nawyki żywieniowe mogą jeść to samo co wcześniej ale w mniejszych ilościach. Cheat day na diecie kiedyś uważany był jako coś co może zaburzyć wyniki. Obecnie panuje już inne podejście, a robienie wszystkiego z rozsądkiem jest najlepszym rozwiązaniem. Cheat day na redukcji jest momentem, w którym można pozwolić sobie na ulubione danie, które normalnie nie byłoby uznawane jako atrakcyjne pod względem składu czy wykonania. Z racji, iż coraz więcej marek oraz restauracji ma świadomość tego, że społeczeństwo dba o to co je udostępnia także informacje na temat ilości kalorii czy podziału na poszczególne makroelementy. Oznacza to, że cheat day na diecie redukcyjnej może zostać spokojnie wliczony. Warto podkreślić, aby osoby chcące skorzystać z cheat meal podchodziły do tego ze zdrową głową i, aby nie kończyło się to dodatkowym treningiem czy wyrzutami. Tego typu oszukany posiłek można stosować sporadycznie i pamiętać, aby nie było ich więcej niż zdrowych dań. Takie małe przyjemności kulinarne jak cheat meal day mają ogromne znaczenie, ponieważ pozwalają zachować stałe zainteresowanie dietą. Chudnięcie wcale nie musi być męczącą drogą, a wręcz przeciwnie. Ogrom pomysłów i inspiracji sprawia, że można jeść naprawdę smacznie, a przy tym osiągać upragnione cele sylwetkowe.

Dieta na przyrost masy – kiedy ją wprowadzić?

Dieta na przyrost masy – kiedy ją wprowadzić

Sportowcy, a także osoby dbające o to, aby ich sylwetka wyglądała atrakcyjnie czasem rozpoczynają dietę, której celem jest przytycie. Wielu osobom może wydawać się to dziwne, ponieważ dodatkowe kilogramy zazwyczaj nie są niczym pożądanym. Inaczej wygląda sytuacja u osób, które chcą zwiększyć masę mięśniową. W takich okolicznościach przyrost wagi jest jak najbardziej pożądany. Osiągnięcie tego efektu jest tak samo złożone jak w przypadku chudnięcia. Wiele osób ma problem z przytyciem, przez wzmożoną pracę metabolizmu czy dużą dawkę ruchu. W takich przypadkach najlepiej jest z góry określić ilość spożywanych kalorii. Najważniejsze jest to, aby wziąć pod uwagę fakt, że konieczne jest spożywanie większej ilości kalorii niż wynosi zapotrzebowanie. Cheat day w diecie także może być pomocny ale nie powinien występować notorycznie. O wiele lepszym źródłem energii są zdrowsze zamienniki, których dostępnych jest masa. Nie mając pomysłu na to co ugotować można zdecydować sie także na prostsze rozwiązanie jakim jest dieta pudełkowa. Wystarczy określić swój cel, podać ilość kalorii, a zespół specjalistów przygotuje indywidualny wariant. Do tego nie trzeba wychodzić z domu, a co za tym idzie tracić czasu na zakupy czy gotowanie. Wszystko dostarczane jest pod drzwi. Możliwe jest także poinformowanie o chęci posiadania cheat day na masie. Wszystko zostanie uwzględnione, a odbiorca będzie mógł cieszyć się wyborem zgodnym z jego preferencjami. Cheat meal na masie często wykorzystywany jest przez sportowców podczas niecodziennych wydarzeń. Przykładowo – ciężko jest rezygnować z posiłków na imprezie urodzinowej czy weselu. Wówczas dieta cheat day ma zastosowanie, a osoba z niej korzystająca wie, że następnego dnia wróci już do swoich dotychczasowych nawyków.

Inne sposoby dbania o sylwetkę

Zdrowe, zbilansowane odżywianie się to jeden z czynników mających największy wpływ na wygląd naszej sylwetki, a także samopoczucie. To co jemy – codzienne posiłki, cheat meal na diecie czy używki mają bezpośredni wpływ na zdrowie oraz ilość energii. Kolejną kwestią także odpowiadającą za te efekty jest aktywność fizyczna. Każdy powinien o niej pamiętać podczas codziennego funkcjonowania, ponieważ ma ona kluczowe znaczenie zarówno jeśli chce się zgubić kilka kilogramów, jak również przybrać masy mięśniowej. Dodatkowo sport powoduje, że ma się więcej motywacji, nie pojawiają się bóle związane z pracą siedzącą. Wystarczy tylko znaleźć ulubioną dyscyplinę bądź po prostu zwiększyć ilość spacerów podczas dnia. Większość osób rezygnuje z tego, ponieważ uważa, że nie ma wystarczającej ilości czasu. Jest to błędne podejście, ponieważ w pierwszej kolejności to właśnie sport powinniśmy umieszczać w rozpisce naszego dnia. Dzięki niemu nasze zdrowie jest niezaburzone, a my możemy cieszyć się efektami, na które każdy zwróci uwagę. Poza lepszą kondycją, elastycznością poprawia się także praca naszego serca, a także umysłu. Osoby aktywne nie mają problemów z zasypianiem czy zmęczeniem. Cieszą się piękną sylwetką, dzięki której nie mają kompleksów. Chcąc zacząć aktywne życie warto jest zaczerpnąć specjalistycznej wiedzy od bardziej doświadczonych osób. Ma to znaczenie, ponieważ często niepoprawna technika może doprowadzać nawet do niebezpiecznych kontuzji. Najlepszą opcją jest skorzystanie z usług trenerów personalnych. Innym sposobem zmian w nawykach jest spacerowanie zamiast korzystania z samochodu. Będzie to również z korzystnym wpływem na środowisko. Jeśli chodzi natomiast o efekty ćwiczeń jest to kwestia indywidualna i nie warto porównywać się do innych. Istotna jest regularność i dobieranie stopnia trudności do własnych możliwości.

Poznaj naszych ekspertów:

Twoje zdrowie jest naszym priorytetem. Zdajemy sobie sprawę, że każdy organizm reaguje inaczej na różne rodzaje diety. Jeżeli zastanawiasz się, który plan żywieniowy będzie dla Ciebie najlepszy – nie wahaj się skontaktować z nami. Z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem!

Paulina Szczęsna - dietetyczka EatFit Catering

PAULINA SZCZĘSNA – Dietetyk z EatFitCatering.

Paulina to wykwalifikowany ekspert w dziedzinie dietetyki, która swój dyplom Magistra zdobyła na prestiżowym Uniwersytecie Medycznym.

Tel: 730 202 334
mail: kontakt@eatfitcatering.pl

Od początku działalności EatFitCatering jest nieocenionym członkiem naszego zespołu, mającym na celu dostarczanie zdrowych, zbilansowanych posiłków naszym klientom. Jej wiedza o różnych dietach jest bezbłędna, a jej pasja do pomagania klientom w doborze najodpowiedniejszej diety jest niezrównana. Bez względu na to, czy masz specjalne potrzeby żywieniowe, czy po prostu szukasz zdrowego sposobu odżywiania, Paulina jest tu, aby pomóc.

Adam Traczyk - szef kuchni z EatFit Catering

ADAM TRACZYK – Szef kuchni z EatFitCatering.

Adam to kucharz, który swoją pasję do gotowania przekształcił w zawód, stale podnosząc swoje kwalifikacje i doskonaląc umiejętności.

Jego doświadczenie kulinarne jest imponujące – zdobywał je pracując w najlepszych łódzkich restauracjach. Adam jest z nami od 5 lat i w tym czasie stworzył wiele menu, które zaspokoiły nawet najbardziej wymagające gusta naszych klientów. Jego zdolność do łączenia smaków i tworzenia zdrowych, smacznych posiłków sprawia, że jest nieocenionym członkiem naszego zespołu. Kiedy Adam gotuje, możesz być pewny, że otrzymasz posiłek, który jest równie smaczny, co odżywczy.